KIM KARDASHIAN KORSE MARKASININ İSMİNİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDI

Ünlü yıldızın ‘Kimono’ isimli markası Japon kültürüne saygısızlık olarak görüldü…

Geçen hafta Kim Kardashian, Kimono adında bir korse koleksiyonu çıkardığını açıklamıştı. Markanın ismi Japon kültürünün geleneksel kıyafeti kimonodan geldiği için kısa bir sürede tepki görerek koleksiyonu gölgelemişti. Kardashian, verilen tepkiler sebebi ile 1 Temmuz’da koleksiyonunun ismini değiştirdiğini açıkladı.



Pazartesi günü bir Instagram paylaşımı ile açıklama yapan ünlü yıldız, başarısının çoğunluğunu hayranları ile olan yakın ilişkisinden kaynaklandığını ve farklı bakış açılarını öğrendiğini anlattı. Buna dayanarak markasının ismini değiştiren Kardashian, “Vücut şekillendirme koleksiyonumun ismini açıkladığımda, aklımda en iyi niyetler vardı. Markalarım ve ürünlerim ayırt etmemesi kaydıyla geliştiriliyor. Uzun süre düşündükten sonra, korse markamı başka bir isimle satışa sunmaya karar verdim. Yeni isimi önümüzdeki günlerde açıklayacağım. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim,” dedi. Kardashian’ın bu paylaşımından sonra Kimono’nun internet sitesi kapatıldı. 

Kimono marka ismi, Kardashian’ın isminden geliştirilmişti ancak birçok hayran bunu uygun görmedi. Japon kültürünün kimonosunun, korse ile alakalı olmadığını savunan takipçileri, bunun Japon kültürüne saygısızlık olduğunu savundular. Kimono markasını, uzun süre korselerin istediği desteği ve kullanışı vermemesi üzerine geliştiren Kardashian, “Yaklaşık 15 senedir bu proje üzerine düşünüyorum. Kimono, kadınlar için işe yarayacak bir çözüm. Her zaman korselerimi keserek kendi stillerimi yarattım ve çoğu zaman ten rengime uygun bir tasarım bulmakta zorlandım bu nedenle tüm bunlar için bir çözüme ihtiyacımız vardı” demişti.