KRALİÇE ELIZABETH'İN DOKTORLARI SAĞLIĞINDAN ENDİŞELİ

Kraliçe, Balmoral'da tıbbi gözetim altına alındı ve yakın ailesine haber verildi.

Buse Saray BUSE SARAY 08 Eylül 2022
KRALİÇE ELIZABETH'İN DOKTORLARI SAĞLIĞINDAN ENDİŞELİ

Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth'in sağlığıyla ilgili endişe verici bir güncellemede, Kraliçe'nin doktorlarının "endişeli" olduklarını duyurdu. Yakın aile üyeleri bilgilendirildi ve Cornwall Düşesi Prens Charles ve Camilla, Prens William Balmoral'a gitti.Açıklamanın tamamında Saray, "Bu sabahki daha fazla değerlendirmenin ardından, Kraliçe'nin doktorları majestelerinin sağlığından endişe duyuyor ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye ettiler. Kraliçe, Balmoral'da rahat ediyor."

Dün, Kraliçe, Balmoral'da 15. başbakanını atamasından sadece bir gün sonra, doktorlarının dinlenmeyi önermesinin ardından Danışma Meclisi toplantısını erteledi.

Kraliçe, yaz tatillerini geçirdiği İskoçya'daki Balmoral Malikanesi'ndeydi. Bu yaz, Balmoral'daki programı birkaç kez değiştirildi. Resmi karşılaması, rahatı için özel bir etkinliğe dönüştürüldü ve başlangıçta planlandığı gibi yeni başbakanı karşılamak için Buckingham Sarayı'na gitmek yerine, randevu için İskoçya'da kaldı.

Saray, Kraliçe'nin sağlığıyla ilgili bu tür ifadeleri nadiren yayınlar ve birçoğunun 96 yaşındaki hükümdar hakkında endişelenmesine neden olur. Kraliçe, hastaneye kaldırılmadı ve Balmoral Kalesi'nde kaldı.

Yeni başbakan Liz Truss bir tweet'te, "Bütün ülke bu öğle yemeği saatinde Buckingham Sarayı'ndan gelen haberlerle derinden endişe duyacak" dedi. "Düşüncelerim ve ülkemizdeki insanların düşünceleri, şu anda Majesteleri Kraliçe ve ailesiyle birlikte."


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.