KRALİÇE II. ELIZABETH BU YIL BUCKINGHAM SARAYI'NDA OLMAYACAK

Kraliçe, Londra ile arasına sosyal mesafe koyuyor…

Tüm yaz boyunca Balmoral Şatosunda kalan Kraliçe II. Elizabeth’in Buckingham Sarayı'na dönmeyeceği öğrenildi. Sosyal mesafe kuralları hala devam ederken ve Coronavirüs pandemisinin gidişatı göz önünde bulundurularak Kraliçe bu sene Londra’ya dönmeme kararı aldı. Buckingham Sarayı yerine eşi Prens Philip ile Windsor Şatosuna gitmeye karar veren Kraliçe II. Elizabeth, 68 senelik hükümdarlığı boyunca ilk defa Londra’dan bu kadar uzakta kalıyor. 

Pandemiye rağmen Londra’ya dönmek istediği söylenen Kraliçe II. Elizabeth, Buckingham Sarayını yeniden işleyen bir saray haline getirmeyi umuyor. Yine de önlemler kalkana kadar Londra’dan uzak kalmaya karar veren Kraliçe II. Elizabeth, katılmak durumunda olduğu bir etkinlik olursa şehre bir süreliğine geri dönecek. 

Kraliçe’nin Kasım ayında Londra’nın merkezinde gerçekleşecek olan ‘Anma Gününe’ katılıp katılmayacağı hala belli olmasa da kraliyet görevlileri, kraliyet ailesinin bu güne güvenli bir şekilde katılabilmesi için değişiklikler yapıyorlar. Önümüzdeki haftalarda Londra’ya dönmeleri beklenen Prens William ve Kate Middleton ise geçtiğimiz aylarda Norfolk’taki Anmer Hall evinde kalıyorlardı.