KRISTEN STEWART PRENSES DIANA’YI OYNAYACAK

Pablo Larrain’in yeni filminin çekimleri yakında başlıyor!

Kristen Stewart, zamanımızın en ünlü kadınlarından birini oynayacak. Deadline’ın haberine göre ‘Spencer’ adlı biyografik filmde Prenses Diana’yı oynayacak olan Kristen Stewart, Lady Di’nin Prens Charles’dan boşanma kararı aldığı dönemi canlandıracak. 2016’da Natalie Portman’ın Jackie Kennedy’i canlandırdığı biyografik ‘Jackie’ filminin yönetmeni Pablo Larrain, ‘Spencer’ filminin de yönetmenliğini üstlenecek. 2021’in ilk aylarında prodüksiyonun başlaması beklenirken, filmde Prenses Diana’nın 1992’de kraliyet yaşantısını ve evliliğini sonlandırma kararını aldığı üç gün anlatılacak.

“Diana, milyonlarca insanın, sadece kadınlar değil ama dünyanın her tarafından insanların hayatına empati kurabildiği çok güçlü bir ikon,” diyen Larrain, “Bir kadının nasıl kraliçe olmaktan vazgeçtiği ve kimliğini bulma hikayesini anlatmak istedik. Filmdeki yolculukta, Prenses Diana’nın Prens Charles ile tanışmadan önceki haline dönmeye karar vermesini izleyeceksiniz” diye ekledi. 

Filmin, Kraliyet Ailesinin genelde tatillerini geçirdiği Sandringham’da bir Noel kutlamasında geçeceğini söyleyen Larrain, “Bu Diana’nın kendini bulması ve hayatındaki en önemli şeyin kendini iyi hissetmesi ile alakalı. Bu yüzden filmin adı Spencer, bu Diana’nın Charles ile tanışmadan önceki kızlık soyadı” dedi. 

Steven Knight tarafından yazılacak olan filmin yapımcılığı da Juan de Dios, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Paul Webster ve Pablo Larrain tarafından üstlenecek. “Kristen birçok şey olabiliyor, çok gizemli, çok kırılgan ve aynı anda çok güçlü olabiliyor, ihtiyacımız olan da buydu. Bu elementlerin birleşimi ile aklıma Kristen geldi. Senaryoya tepkisi ve karaktere yaklaşımı görmesi çok güzel bir şeydi. Bence aynı zamanda hem çarpıcı hem de ilgi çekici bir şey yapacak. O dağının bir gücü,” diyen Larrain, Kristen Stewart’ın oyuncu olarak esnekliği sebebiyle ilk tercih olduğunu belirtti. 

Kristen Stewart (Getty Images)

Prenses Diana’nın 1997 yılındaki trajik ölümü filmde yer almasa da Lady Di’nin çocukları Prens William ve Prens Harry’e olan sonsuz sevgisi filmin temalarından biri olacak. Diana’nın normal bir hayatı soyluluğa tercih etmesinden ilham aldığını söyleyen Larrain, “Genelde prens gelir, prensesini bulur, onunla evlenir ve prenses, kraliçe olur. Bu bir peri masalıdır. Biri kraliçe olmaktan vazgeçiyor ve kendi olmayı seçiyorsa, bu ��ok büyük bir karardır adeta ters bir peri masalı gibi. Bu konu hep beni şaşırtmıştır ve her zaman bunun çok zor bir karar olduğunu düşündüm. Filmin kalbinde bu düşünce yatıyor,” dedi.