LEGALLY BLONDE 3 HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Reese Witherspoon, Elle Woods olarak geri dönüyor!

Uzun bir süredir ‘Legally Blonde’ filminin üçüncüsü bir hayal olarak havada duruyordu. Reese Witherspoon’un başrolde olduğu ‘Legally Blonde ‘ film serisinde Kaliforniyalı bir ‘Sorority’ öğrencisi, Harvard Law School’a girmeyi başarıyor ve ardından Washington’a gidiyor. Her kızın istediğine erişebileceğini eğlenceli bir şekilde anlatan film serisinin üçüncü filmi hayali artık gerçek oluyor!

Reese Witherspoon Legally Blonde Filminde (MGM Studios)

Ekim 2015’te üçüncü bir film fikri için “Bence bu harika olurdu.” diyen Reese Witherspoon, “Bence Elle’in bu günlerde neler yaptığını görmeye hazırız. Son yıllarda birçok senarist farklı hikayeler yazdı. Bu bence şu sıralar harika bir konu olur çünkü artık kadınların politikadaki yeri çok daha önemli ve aslında daha da vurgulanmalı. Yüksek Mahkemede veya Başkan yarışında lan bir kadını izlemek harika olurdu,” diye eklemişti. Daha sonra 2017’de umudunu kaybetmeyen Witherspoon, E! News’a “Bunun üzerine düşündük. Ama çok akıllı birinin çok müthiş bir fikir ile gelmesini bekliyorum ve ardından çalışmalara başlayabiliriz.” demişti. Görünen o ki Witherspoon’un beklediği hikaye sonunda geldi! Haziran 2018’de havuzda bir paylaşım yapan Reese Witherspoon, “Bu gerçek... #LegallyBlonde3” diyerek serinin üçüncü filminin geldiğini açıklamıştı. 

Yeni film hakkında henüz fazla bir bilgimiz olmasa da MGM Studios, yayın tarihinin Mayıs 2022 olduğunu Twitter üzerinden duyurdu. “Elle Woods geri döndü! Legally Blonde 3 Mayıs 2022’de geliyor,” yazan MGM Studios, ‘Legally Blonde’ hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. 

Reese Witherspoon Ve Luke Wilson Legally Blonde Filminde (MGM Studios)

Kadroya gelecek olursak, Reese Witherspoon kesinlikle Elle Woods karakterine geri dönüyor ancak şu noktada Witherspoon’a eşlik edecek isimler belli değil. Ekim 2019’da Entertainment Tonight’a konuşan Witherspoon, “Henüz projenin yapım aşamasındayız. Jennifer Coolidge, Luke Wilson ve Selma Blair’i çok seviyorum ve insanların çok sevdiği birçok karakter var. Eğer bu filmi çekersek umarım hepsi geri döner.” demişti. 

Paulette karakterini canlandıran Coolidge ise, “Üçüncü filme başlandığını duydum ama zaman çizelgesini bilmiyorum. Ama eğer sorarlarsa kesinlikle kabul ederim,” demişti. Mayıs 2020’de Entertainment Tonight’a konuşan Wilson ise, “Reese ile bu konuyu konuşmadım ama her zaman bir takım söylentiler duyuyorum. Resmi bir şey duymadım ama kesinlikle bir film daha çekmek isterim. Reese’in oynadığı karakter çok komikti ve şimdilerde ise ikonik bir figür haline geldi,” demişti. 


Sanal olarak Ekim 2020’de yeniden buluşan ‘Legally Blonde’ ekibi, ‘World Central Kitchen’ için Zoom üzerinden bir konuşmaya katılmışlardı. Elle Woods karakterinin etkisini anlatan Witherspoon, “Hiçbirimizin bu filmin böylesine popüler olacağını veya dünya genelinde genç kızlara ilham kaynağı olacağını tahmin etmiyorduk. Tüm dünyayı geziyorum ve her zaman insanların bana söylediği film Legally Blonde. Ve bu aslında gerçekten kalbime dokunuyor çünkü birçok genç kız ‘Elle Woods sebebiyle hukuk okumaya karar verdim,’ diyor. Bu da bence harika,” dedi. 

Reese Witherspoon Legally Blonde Filminde (MGM Studios)

18 Mayıs 2020’de Entertainment Tonight’ın haberine göre yeni filmin senaryosunu Mindy Kaling ve Dan Goor üstlenecek. Instagram üzerinden ‘Legally Blonde 3’ filminin senaryosunu yazdığını doğrulayan Kaling, “Sonunda Elle Woods hayran senaryolarım bir işe yarayacak! Arkadaşlarım Reese Witherspoon ve Dan Goor ile bu film üzerinde çalışacağım için çok heyecanlıyım. Elle Woods ikonik ve aynı zamanda feminen ve akıllı olabileceğiniz kanıtlayan bir karakter,” yazmıştı. Kaling’in paylaşımına yorum yapan Reese Witherspoon ise “Muhteşem haber bildirisi! Bazı şeylerin olması gerekiyor. Mindy Kaling ve Dan Goor’un Legally Blonde 3’ü yazmasından heyecan duyuyorum. Elle Woods bunu doğruluyor,” yazmıştı.