MARIAH CAREY, PRENSES DIANA İLE TANIŞMIŞ!

Carey, yeni anı kitabında Prenses Diana'ya olan hayranlığını anlatıyor...

‘The Meaning of Mariah Carey (Mariah Carey’nin Anlamı) başlığında bir anı kitabı yayınlayan Mariah Carey, hayatında ve kariyerindeki dönüm noktalarını kaleme aldı. Yaşamı boyunca unutamadığı anları yazan Carey, Prenses Diana ile karşılaşmasını da anlattı. 

Kitapta yazdığına göre kendisinde büyük bir etkisi olan Prenses Diana, Carey’nin en büyük ilham kaynakları arasında. 1993’te Tommy Mottola ile evlenirken gelinliği için Diana’nın gelinliğinden esinlenen bir Vera Wang elbisesi giyen Mariah Carey, 1995’te bir moda etkinliğinde hayranlık duyduğu Prenses Diana ile tanışma fırsatını buldu. 

New York’ta bir partide Diana’yı gören Carey, Prenses Diana’nın popüler kültürdeki yerini ve vefatından 25 sene sonra bile dünyaya kazıdığı mirası yazdı. “O bakışı vardı - gözlerinin ardında yanan asla yalnız kalmamanın donuk dehşeti. İkimiz de couture giyen köşeye sıkıştırılmış hayvanlar gibiydik,” diye yazan Carey, 90’lı yılların sonuna doğru artan paparazzi tacizlerini anlattı. Daha sonra bunun günümüzde sosyal medyaya döndüğünü belirten Carey, sosyal medyanın hayran profilleri ve birliktelik gibi pozitif insiyatifleri olmasına rağmen bazen yıkıcı olabildiğini yazdı. 

Sosyal medya olsaydı Prenses Diana’nın biraz daha az yalnız hissedeceğini düşünen Carey, “Sosyal medyada hayranlarımız bizi koruyor ve yorumculara ve paparazziye karşı güçlü bir birlik oluşturuyorlar. Biz medyayız. Keşke Prenses Diana Instagram ve Twitter dönemini görecek kadar uzun yaşasaydı. Keşke insanların basın olduğu dönemi görebilseydi,” yazdı.