MATRIX 4 GELİYOR!

Keanu Reeves, seriye beklenmedik bir dönüş yaparak hayranlarını sevindirdi.

Variety'nin herkesi şaşkına çeviren haberine göre, Matrix serisinin dördüncü filmi Matrix 4 şu an Warner Bros tarafından yapım aşamasında. Serinin ilk üç filmi, gönüllerde taht kurmuş ve bilim kurgu tarihinin en ikonik filmlerinden.


Filmin orijinal yaratıcısı ve yönetmenlerinden biri olan Lana Wachowski, yeni filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapacak ancak bu sefer kız kardeşi Lilly ile birlikte değil, tek başına alacak bu sorumluluğu. Wachowski kardeşler olarak ilk üç Matrix filminin senaristliğini ve yönetmenliğini yapan ikili, daha sonra Hızlı Yarışçı, Jüpiter Yükseliyor ve Netflix yapımı Sense8 gibi projelerde de beraber çalıştılar.

 İkinci ve üçüncü film duyurulduğundan beri dördüncü filmin çıkacağı hakkında pek çok söylenti dolaşsa da bu yeni haber herkeste şok etkisi yarattı. Daha da ilgi çekici kısım ise, Matrix Revolutions'ın sonunda öldüğü sanılan Keanu Reeves'i bir kez daha Neo olarak izleyecek olmamız!

Üstelik söylentilere göre Carrie-Anne Moss'un canlandırdığı, Matrix Revolutions filminde nihai sona ulaştığı sanılan bir diğer karakter Trinity de geri dönüyormuş. Herkes tarafından merak edilen soru, bu filmin bir ön hikaye mi yoksa akıllardaki soruları cevaplayacak bir film mi olacağı.

Pictures ve Village Roadshow Pictures filmin yapımcılığını üstlenecek ve global olarak tanıtacak. Warner Bros. Picture Group'un genel başkanı Toby Emmerich, Salı günü yaptığı duyuruda, "Matrix evrenine tekrar Lana ile gireceğimiz için daha heyecanlı olamazdık. Lana, gerçek bir vizyoner. Tekil ve özgün bir film yapımcısı ve yeni Matrix evrenini yazıp ve yönettiği için çok heyecanlıyız!" dedi.

İkonik ajanlar Morpheus ve Ajan Smith'i, Laurence Fishburne ve Hugo Weaving'in oynayıp oynamayacağı gizemini korurken, bu karakterlerin olmaması filmin hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir doğrusu.