MEGHAN MARKLE İKİ YILIN ARDINDAN İLK KEZ İNGİLTERE’DE BİR KONUŞMA YAPTI

Sussex Düşesi, genç liderlere seslendi…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 07 Eylül 2022
MEGHAN MARKLE İKİ YILIN ARDINDAN İLK KEZ İNGİLTERE’DE BİR KONUŞMA YAPTI Getty Images

Meghan Markle, İngiltere sahnesine geri döndü! İki sene önce Kraliyet Ailesi’nden ayrılma kararını duyurmasından sonra ilk defa İngiliz topraklarında bir konuşma yapan Meghan Markle, 200 farklı ülkeden delegenin katıldığı Machester’daki ‘One Young World’ zirvesine katıldı. Konuşmasına gülümseyerek başlayan Markle, “İngiltere’ye geri dönmek çok güzel” dedi. 

İki bin genç delegeye konuşan Markle, “Dünyayı çocuklarımın gözlerinden görüyorum ve onlar büyüdüğünde dünyanın nasıl olacağını hayal ediyorum. Tam şu anda dünyadaki gerekli ve pozitif değişimi sağlayan sizlersiniz. Bu nedenle sizin huzurunuzda konuşmaktan minnet duyuyorum” dedi. 

Zirvenin ilk gününde Manchester Bridgewater Hall’daki gençler Markle’ın konuşması ile daha çok heyecanlanırken, genç delegeler ve elçiler buraya daha iyi bir gelecek için fikirlerini paylaşmaya geldiler. Önümüzdeki dört gün boyunca genç liderlere, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, yanlış bilgilendirme, çatışma önleme, iklim değişikliği gibi konularda ilham vermek ve önemli tartışmalara öncülük etmek için düşünürler, politikacılar ve rol modeller dahil olmak üzere danışmanlar ve etkili kişiler katılacak.Sussex Düşesi, medyadaki cinsiyetçi klişelere ve önyargılara meydan okuyan bir panel tartışmasına katıldığı Dublin'deki 2014 zirvesinden bu yana gençlik odaklı bu etkinliğin elçisi oldu. 5 Eylül'deki konuşmasında ilk zirvesine katılırken yaşadıklarını anlatan Markle, "Ve işte oradaydım, Suits'teki kız. Etrafım dünya liderleri, insani yardım görevlileri, başbakanlar ve aktivistler tarafından çok derin ve uzun süredir saygı ve hayranlık duyduğum insanlarla çevriliydi. Ve içeri girmeme izin verildi, masada bir koltukta oturabildim.” dedi. 

"Bu deneyim beni o kadar şaşırttı ki, sanırım üzerinde adım yazan küçük yer kağıdımı bile sakladım. Sadece kanıt - orada olduğumun kanıtı, ait olduğumun kanıtı, çünkü gerçek şu ki, ait olduğumdan emin değildim” diyen Markle “Bu zirve bende, tıpkı sizde gördüğüm gibi, bugünü ve geleceği yansıttı. Ve bu noktaya değinmek istiyorum çünkü çoğu zaman genç kızlarla önümüzdeki yıllar hakkında konuşuyorum. Ne yapacağınız hakkında, önceki nesillerden neleri düzeltmek için benimsemeniz gerektiği ve ayrıca hangi mirası bırakacağınız hakkında. Bunda çok sık olarak şu noktayı ihmal ediyoruz – bunu şimdi yapıyorsunuz. Siz, burada, bu anda, her şeyin başladığı yerdesiniz” diye ekledi. Oditoryuma teşekkür ederken, Meghan, yerine döndükten sonra neredeyse iki dakika boyunca tüm mekanın alkış ve tezahürat yapmasıyla coşkulu bir alkış aldı. Konuşmadan önce, Meghan ve Harry, One Young World Summit'te temsil edilen her ülkenin bayraklarını taşıyanları izlemek için merkez sahnede oturdular. Etkinlikte ilk kez, canlı yelekler ve can salları için sıklıkla kullanılan renkleri taklit eden turuncu ve mavi bir tasarım olan Mülteci Milletler için bir bayrak taşındı. 2016 Olimpiyatları'ndaki tanıtımından bu yana, bir umut sembolü haline geldi.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.