MEGHAN MARKLE VE KATE MIDDLETON YAKIN ARKADAŞ DEĞİLDİ!

‘Finding Freedom’ adlı biyografide Sussex Düşesi ve Cambridge Düşesi arasındaki ilişkiye ışık tutuluyor…

Meghan Markle Kraliyet Ailesine ilk katıldığında, herkes Kate Middleton ile en yakın arkadaş olmasını bekliyordu! Geçtiğimiz senelerde çıkan söylentiler Middleton ve Markle’ın anlaşamadığını iddia ederken, ‘Finding Freedom’ (Özgürlüğü Bulmak) adlı yeni kitap, ikilinin ilişkilerinin her zaman mesafeli ama saygılı olduğunu kanıtladı. Kraliyet gazetecileri Omid Scobie ve Carolyn Durand tarafından yazılan biyografik kitapta, Middleton ve Markle’ın ilişkisinin “samimi ama mesafeli” olduğu belirtildi. 

Kraliyet Ailesi'nin arkaplanında gerçekleşenleri deşifre eden yeni kitap, Meghan ve Kate arasındaki ‘gerginlik’ söylentilerine de açıklık getiriyor. UK Times’a bir açıklama yapan Scobie ve Durand, “İki düşesin ilişkileri, tanışmalarından itibaren mesafeli bir kibarlığı aşamadı.” dediler. Geçtiğimiz sene King Power Kraliyet Vakıf Polo Günü etkinliğine katılan Markle ve Middleton’un arasındaki mesafenin açıkça belli olduğunu belirten biyografi yazarları, ilişkinin yakın bir arkadaşlık olmadığını eklediler. 

“Çocukları ile bir arada fotoğraflanan düşesler, sadece birkaç kelime konuştular” diyen Scobie ve Durand, Meghan ve Kate’in arasındaki soğukluğun Prens Harry’nin monarşi ile olan fikir ayrılığı sebebiyle olduğunu belirtti. Kraliyet Ailesinden ayrılma kararından sonra Sussex çifti ve Cambridge çifti arasındaki ilişki daha da mesafeli hale geldi. Mart ayında Kraliyet Ailesi ile bağlarını tamamen koparan Meghan ve Harry, ‘Commonswealth Service’ seremonisinde isimlerinin listede olmadığını gördüler. “Karar onlara danışılmadan alınmıştı ve konuklara 2000 hizmet servisi basıldıktan çok sonra, isimlerinin olmadığı anlaşıldı,” diye açıklayan kitapta, aynı etkinlikte Kate’in Meghan ile iletişim kurmadığı eklendi. “Meghan, Kate ile göz teması kurmaya çalışsa da Cambridge Düşesi, görmezden geldi,” diyen yazarlar, Meghan’ın bu etkinlik sonrasında duygusal olarak kötü hissettiğini ve bir daha Kraliyet ile alakalı bir yere gitmek istemediğini söylediler. 

Kitabın yayınlanmasının ardından Meghan ve Harry’nin temsilcileri tarafından yayınlanan açıklamada, “Sussex Dükü ve Düşesi ‘Finding Freedom’ adlı kitap için röportaj vermediler ve katkıda bulunmadılar. Kitap, yazarların Kraliyet Basın üyeleri olarak kendi deneyimlerinden yazılmıştır.” dendi.