MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY TAŞINIYOR!

Ünlü kraliyet çiftleri ayrı evlerde yaşayacaklar…

Kensington Sarayı, Meghan Markle ve Prens Harry’nin kendi evlerine taşınacağını açıkladı. Prens William ve Kate Middleton’dan ayrı bir evde ayrı çalışanlar ile yaşayacağı duyurulan ünlü çift, Kensington Sarayında yaşıyorlardı. 

Yeni bir “Kraliyet Evi” kurmak, İngiliz monarşisinde özel bir anlam ifade ediyor. Kensington Sarayı, kraliyet aile üyelerinin yaşadıkları yerin resmiyetini gösteriyordu. Şimdi ise Meghan Markle ve Prens Harry’nin, Middleton ve Prens William çiftinden ayrı bir resmi kurumları bulunacak. 

Kraliyet gazetecisi Emily Nash, Kraliçenin Harry ve Meghan’ın kendi evlerine taşınmalarını onayladığını Twitter üzerinden paylaştı. Aylar önceden planlanan taşınma Dük ve Düşesin kendi ailelerini kurmalarında ilk adımlarından biri. Frogmore Cottage’a taşınacak olan yeni çiftin resmi kurumu burası olacak.


Ofislerini Buckingham Sarayı olarak kullanmaya devam edeceği açıklanan çift, Kraliyet gazetecisi Omid Scobie’ye göre çalışanlarda değişiklikler yapacak. William ve Kate, Kıdemli Danışan Jason Knauf ve İlletişim Sekreteri Christian Jones ile çalışmaya devam edecekken, Meghan ve Harry’nin iletişim takımını Hilary Clinton’un 2016 seçimlerini yürüten Sara Latham sürdürecek. 

Kimileri bu taşınmanın Kate ve Meghan’ın arasındaki gerginlik söylentilerinden olduğunu düşünebilir ancak Kraliyet gazetecileri bu ayrılmanın Prenslerin monarşideki rollerinin farkından kaynaklandığını belirtiyor. Tahtta altıncı sırada olan Prens Harry, abisi Prens William ve Kate’in çocuklarından da sonra geliyor. Prens William’ın taht sırası ise babası Wales Prensinden sonra geliyor. İngiliz monarşisinde daha üstün görevlere başlayacak olan Kate ve William’ın ayrı bir evde yaşamaları uygun görüldü.