MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY’NİN EVİ HALKA AÇILIYOR

Frogmore Cottage’in bahçesinde piknik yapmak ister misiniz?

Meghan Markle ve Prens Harry’nin düğün töreninin gerçekleştiği Frogmore Cottage, artık çiftin yeni evleri oluyor. Bu İlkbahar için halka açılacak olan Frogmore Cottage, vakıf etkinlikleri sebebi ile 28- 29 ve 30 Mayıs’ta ziyaret edilebilecek. Royal Collection Fonu, halka açık günlerin gelirlerinin Ulusal Bahçe Projesi, İngiliz Kalp Vakfı ve Ulusal Romatoid Artrit Derneğine bağışlanacağını açıkladı. 

Frogmore Cottage (Getty Images)

Sussex Dük ve Düşesi için manevi bir anlam taşıyan Frogmore Cottage, düğünlerinin gerçekleştiği yer olmasının yanı sıra nişan resimlerinin çekildiği yer olmuştu. İlk bebeklerinin doğumundan önce Frogmore Cottage’a taşınan Kraliyet çiftinin, resmi kurumu artık burası olacak. 1680’de Charles II’nin mimarı tarafından yeğeni için inşa edilen evin ismi bölgede yaşayan kurbağalardan geliyor. Daha önce Kraliçe Charlotte’un yaşadığı Frogmore Cottage, sonralarda Kraliçe Victoria’nın annesi, Kent Düşesinin evi olmuştu. Son yıllarda Kraliyet Ailesi tarafından sadece etkinlikler için kullanılan Frogmore Cottage, artık Meghan Markle ve Prens Harry’nin evi olacak. 

Kraliçe Charlotte ve kızlarının sanata ve botaniğe olan sevgisini yansıtan bu evde Kent Düşesi ve kızı Victoria’nın eserleri de yer alıyor. Büyük bahçesi ve göl manzarası ile masal gibi bir ev olan Frogmore Cottage’i ziyaret etmek için ilgili vakıflardan bilet satın alabilirsiniz! Halka açıldığı günlerde girişte de bilet satışı olsa da kontenjan sınırlı sayıda olacak. Ziyaretçilere bahçede piknik yapma fırsat sunan Kraliyet Vakıfları, piknik basketlerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ediyor… Mayıs’taki günleri kaçıran ziyaretçiler, Ağustos’ta da Frogmore Cottage’i ziyaret edebilecekler…