MEGHAN MARKLE’IN PRENS HARRY’E İLK BABALAR GÜNÜ HEDİYESİ

Markle, 'The Bench' kitabı için de bu hediyeden ilham almış!

İki sene önce Prens Harry ilk Babalar Günü’nü kutladı ve Meghan Markle da ona bu özel gün için oldukça özel bir hediye armağan etmiş. Geçtiğimiz Pazar günü NPR’ye röportaj veren Sussex Düşesi, yayınladığı ‘The Bench’ adlı çocuk kitabının ilham kaynağını anlattı. Bu kitabın hikayesinde Archie’nin doğumundan sadece birkaç hafta sonra Prens Harry’e aldığı bir banktan ilham aldığını söyleyen Markle, “Birçoğumuzun yaptığı gibi, ona ne alacağımı çok düşündüm. Ben de ona duygusal bir şeyler yapmak istediğimi düşündüm ve oğlumuzla birlikte kullanabileceği özel bir şey aradım” dedi. 

Aldığı bankın arkasına ailesi ile birlikte yaşamak istediği anlar hakkında bir şiir yazan Markle, ‘The Bench’ için de bu şiirden esinlenmiş. Şiirde, “Bu senin bankın. Hayatın başladığı yer / Senin ve oğlumuz için / Bizim bebeğimiz, bizim soyumuz” yazdığını belirten Markle, en çok satanlar listesine yerleşen ‘The Bench’ kitabını bir “aşk hikayesi” olarak açıkladı. “Sanırım çoğumuz, özellikle geçtiğimiz yıl, sessizlikte ne kadar çok şey olduğunu fark ettik. Kesinlikle böyle anlardı, pencereden onları izlemek, kocamın onu uyuttuğunu, kucakladığını veya için salladığını izlemek… O yaşanmış deneyimler, benim gözlemlerimden bu şiire yansıyor,” diyen Markle, “Bu gerçekten sadece biriyle büyümek ve bu derin bağlantıya ve bu güvene sahip olmakla ilgili, böylece iyi veya kötü zamanlarda, bu kişiye sahip olduğunuzu bilirsiniz” diye ekledi. 

Kısa bir süre önce kızı Lilbet Diana’yı doğurduktan sonra doğum izninden zaman ayırarak kitabının başarısını Archewell vakfı sitelerinden kutlayan Markle, “Bu şiir kocama ve oğluma bir aşk mektubu olarak başlasa da, evrensel aşk, temsil ve kapsayıcılık temalarının her yerde topluluklarda yankılandığını görmek beni cesaretlendiriyor. Birçok yönden daha şefkatli ve adil bir dünyanın peşinde koşmak bu temel değerlerle başlıyor. Aynı şekilde, erkekliğin başka bir yanını, bağlantı, duygu ve yumuşaklığa dayanan bir şey olarak tasvir etmek, pek çok kişinin oğulları ve kızları için aynı şekilde görmek isteyeceği bir dünyayı modelliyor. Bu özel projede beni desteklediğiniz için teşekkür ederim” demişti.