MICHELLE OBAMA'NIN GRAMMY ADAYLIĞI

Eski First Lady, Grammy adaklıklarında Ariana Grande, Lizzo ve Billie Eilish'in yanında yerini aldı...

2020 Grammy ödülü adaylıkları geçtiğimiz Çarşamba günü açıklanmıştı. Bu adaylıklar içinde en sürpriz olanı, eski First Lady Michelle Obama'nın adaylığı oldu. Obama, Benim Hikayem (Becoming) adlı, anılarından oluşan otobiyografisi için En İyi Sözsel Albüm kategorisinde aday gösterildi.

Kitap, çıktığı zaman hızla dünyada en çok okunanlar listelerini fethetmişti. Benim Hikayem, Michelle Obama'nın Şikago'da geçirdiği çocukluğunu, üniversite hayatını, yerel yönetim ve hukuk alanındaki başarılı kariyerlerinin hikayesini, Barack Obama ile tanışmasını ve Malia ve Sasha'yı dünyaya getirişini anlatırken, Beyaz Saray'daki zamanının yanı sıra kocasının başkanlığının sona ermesi ve Donald Trump'ın başlangıç dönemi hakkında inanılmaz detaylar sunuyor.

Michelle Obama, sevincini Instagram'dan yaptığı bir paylaşım ile belirtti.

'Geçtiğimiz yıl çok anlamlı, heycan verici bir yolculuktu... çok cömertçe paylaştığınız her damla sevgi ve destek için teşekkür ederim.'

Obama'nın bu sene törene katılıp katılmayacağı bilinmezliğini koruyor. Ancak eski First Lady, geçtiğimiz seneki törende sahnede Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Alicia Keys ve Jennifer Lopez'e katılmıştı.

Barack Obama da, 2008 senesinde sesli kitabı için aynı ödülün sahibi olmuştu.