MODA SHOPI GO’DA

MODA SHOPI GO'DAOnunla klasik bir moda röportajı yapmadık. Sezonun trendlerini, gardırobundaki vazgeçilmezleri ya da takip ettiği tasarımcıları da sormadık. Kendisi de bunları konuşmak istemiyordu zaten. Yıllardır moda dünyasında var olan, Mudo, Network ve Beymen'le çalıştıktan sonra 2012 yılından beri Shopi go'nun kreatif direktörlüğü görevini yürüten Murat Süter'le tanımların ötesinde, trendlerden bağımsız, stil anlayışına ve moda algısına uzanan bir sohbet gerçekleştirdik. “İyi giyinen ve kişisel bakımına özen gösteren herkes bence ilk bakışta kıyafetlerinin şıklığıyla değil, verdikleri enerjiyle kendilerini belli eder” derken biz de Süter'in yaydığı o pozitif ve etkileyici enerjinin peşine takıldık. Sade tarzını yansıtan kıyafetlerle onu görüntülerken, onunla sohbet ederken, birlikte çekilen fotoğraflara bakarken ya da kahvemizi yudumlarken her anında detaycı, disiplinli, titiz ve mükemmeliyetçi bir İstanbul beyefendisiyle karşılaştık. Murat Süter'le sohbetimize davetlisiniz. İlham alın!

2012 yılından beri hizmet veren Shopi go, Türkiye'nin ilk online konsept mağazası. Sizin yollarınız nasıl kesişti Shopi go'yla?
Mudo, Network/Fabrika ve Beymen'le çalıştım. Beymen'in kreatif direktörlüğünden ayrıldıktan sonra kendi danışmanlık şirketimi kurdum ve birçok markaya da danışmanlık verdim. Shopi go, bütün birikimlerimi değerlendirebildiğim, beni çok heyecanlandıran bir proje oldu. Alışılagelmiş e-ticaret sitelerinin yapısından farklı bir kurgumuz olması gerektiğini düşündük ve Shopi go'yu şık bir sokak mağazası mantığıyla oluşturmaya karar verdik.

Shopi go, benzerlerinden hangi farklarla ayrılıyor?
Sanırım anahtar kelimemiz “yenilik”. Lüks marka denince akla gelen isimlerin değil, tasarımıyla fark yaratan, özgün seçimlerin peşine düşüyoruz. Markanın kimliği, hediye paketlerine bile yansıyor. Shopi go'dan alışveriş yaptığınızda seçiminiz çok şık siyah bir ambalajda geliyor. Bahsettiğim şık sunumdan dolayı müşterilerimiz hediye alışverişleri için de Shopi go'yu tercih ediyor.

Shopi go'daki markalar nasıl seçiliyor?
Marka araştırmaları günlük hayatımızın parçası. Bu anlamda her kaynağa kulak vermeyi ihmal etmiyoruz. Shopi go'da tüm ürünlerin kendi içinde organik bağı, toplu bir uyumu söz konusu. Tutarlılık bizim için çok önemli ve bu kritere uymayan hiçbir ürüne e-mağazada yer vermiyoruz. Biz bir yaşam tarzını, internette gezinirken keyifle deneyimleyebileceğiniz bir formatta sunmayı önemsiyoruz. Shopi go'nun neredeyse müdavim diyebileceğim güçte takipçileri var ve onları memnun etmeyi çok önemsiyoruz.

Shopi go'yla ilgili en son yenilikler neler?
Shopi go dünyasını müşterilerle buluşturacak yeni bir projeyi hayata geçirdik geçtiğimiz günlerde. Bu röportaj yayınlandığında şehirde benzeri olmayan konseptte bir mağaza açmış olacağız. Nişantaşı'nda yer alan bu konsept mağazayla Türkiye'nin ilk online konsept mağazası Shopi go, şimdi offline, yani üç boyutlu bir mekan da açmış oluyor. Ayrıca yine Nişantaşı'ndaki ofisimizin içinde bulunan The Loft'ta da alışveriş deneyimini farklı bir kurguyla vermeye devam ediyor.