MONROE’NUN ESRARENGİZ BAVULU

MONROE'NUN ESRARENGİZ BAVULU

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ocak 2014
MONROE’NUN ESRARENGİZ BAVULU

Şurası bir gerçek ki, herhangi bir konunun içinde Marilyn Monroe olduğunda, hikaye çok daha özel, çok daha mistik bir hal alıyor. 36 yıllık kısa yaşamına birçok macera ve başarılı filmler sığdıran efsanevi sarışının gerek yaşamı gerekse ölümü hakkındaki spekülasyonlar bitmiyor...

 ‘Unclaimed Baggage/Aranmayan Bavul' da bunlardan bir tanesi... 

Hikaye oldukça enteresan. Marilyn Monroe'nun ölümünden 40 yıl sonra, yani tam olarak 2002 yılında Los Angeles'taki bir müzayedede ünlü yıldıza ait olduğu söylenen bir bavul geliyor gündeme. Bu süre zarfında, kimse tarafından aranmadığı, talep edilmediği için New York'ta bir depoda saklanan bir bavul! 

~

Müzayedede taliplisi Japonyalı bir sihirbaz oluyor: Prenses Tenko. 

Kariyerine şarkıcı olarak başlayan, ancak daha sonra sihirbazlık üzerine yoğunlaşan Tenko, Japonya'nın tanınmış isimlerinden. Hatta onu konu alan bir çizgi filmi bile var. 

Bavulu satın aldıktan sonra hikayesinden etkilenen Prenses Tenko, menajerine araştırma yapması için talimat veriyor. Üzerinde Louis Vuitton'un meşhur monogram dokusu bulunan valiz böylece araştırılmaya başlanıyor. Kurnaz dedektiflere yakışır sıkı bir takipten sonra esrarengiz bavulun hikayesi oluşturuluyor... 

İşte bu hikaye artık Antoine Robin imzalı bir belgesele dönüşmüş durumda. Geçtiğimiz hafta Fransız televizyonlarında gösterime giren ve burada fragmanını izleyebileceğiniz belgesel, artık bizim de radarımızda! Israrla peşindeyiz!


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.