NIKKIETUTORIALS TRANS BİREY OLDUĞUNU AÇIKLADI!

Hollandalı ünlü YouTuber Nikkie de Jager, bilinen adıyla NikkieTutorials, dün paylaştığı güçlü video ile trans birey olduğunu duyurdu.

Bir süredir kendisini, kimliğini açıklamakla tehdit eden şantaj mailleri aldığını söyleyen Nikkie, bu şantajların açıklamayı kendi istediği şartlarda yapma şansını elinden aldığını söyledi.

"Bugün sizinle hep bir gün paylaşmak istediğim bir şeyi paylaşacağım ama benim istediğim şekilde. Ve bu şans benim elimden alınmış gibi görünüyor. Şimdi ise, gücümü geri alıyorum. Bugün bunu söylediğime inanamıyorum ama sonunda bunu yapmak çok iyi hissettiriyor... Gençliğimde yanlış vücutta doğmuştum. Yani bu da trans olduğum anlamına geliyor. Bu videoyu çekmek korkutucu ama çok özgür ve hafiflemiş hissediyorum."

Ünlü YouTuber, biyolojik olarak erkek olarak doğduğunu ancak her zaman kendini kadın olarak gördüğünü söyledi. Kendini çok küçük yaşlardan beri bir kadın olarak görüyor ve 14 yaşında hormon ve büyüme durdurucular alarak geçiş sürecine başlıyor. 19 yaşına geldiğindeyse bu süreci tamamlıyor. "Geçiş sürecimi YouTube'da yaşadım. Şimdi bunu söylemek bana çok çılgınca geliyor. Tam anlamıyla sizin gözlerinizin önünde büyüdüm ve değiştim."

Videoda, geçiş sürecinde okulda onu bu sürece destekleyen öğretmenlerine ve en büyük destekçisi annesine de teşekkür ediyor. "Annem bana hamileyken bir kızı olacağına emin olduğunu söyledi. Ve gerçekten de bir kızı oldu." Nikkie, 12.4 milyonluk takipçi kitlesine bu açıklamayı yapmaya yargılayacaklarını düşündüğü için korktuğunu da söyledi. "Dünya etiketlerle dolu ve ben hiç bir zaman etiketlerden hoşlanmadım. Kendim olmak istedim... Hayatının tek bir parçası ile bilinmeyi kimse istemez. Ama yine de yapmak zorundasın ve bu çok zor. Birçok kez yakın arkadaşlarıma gerçek hikayemi anlatmak zorunda kaldım ve bu özellikle onca şeyin altından kalkıp hayatının o sayfasını kapattıktan sonra yapması çok zor bir şey."

Nikkie, aynı zamanda takipçilerinin bunu izledikten sonra soracağını tahmin ettiği birkaç soruyu da cevapladı. Bunlardan biri sevgilisi Dylan'ın destekleyici olup olmadığıydı. 

"Dylan ve ben birbirimizden hoşlanmaya başladığımızda henüz bilmiyordu. Şimdi biliyor ama keşke ona daha önce söyleseydim... Aynı durumdaysanız, birine gerçekten aşık olduysanız, ona söylemek zorundasınız. Beni örnek alın. Ne kadar erken olursa o kadar iyi."

17 dakikalık videonun sonlarına doğru tekrar şantaj konusuna değinen Nikkie, "Bu videoyu kendi istediğim zaman çekmeyi düşünüyordum ama görünen o ki insanların gerçekten kendileri olmasından nefret edilen bir dünyada yaşıyoruz. Hikayemi, anlatmaya korktuğumu ya da yalan söylediğimi düşündükleri için basına sızdırmak istediler. Ama ben korkmuyorum. Bana şantaj yapmak isteyenler, bu sizin için."

Video:

Marc Jacobs ve Nikkie güçleirni birleştiriyor!