OLIVIA WILDE YENİ MARVEL FİLMİNİ YÖNETECEK

Spider-Woman filmi hakkında bildiklerimiz…

Biraz uzun sürdü ancak Marvel sonunda kadın süper kahramanları spot ışıkları altına alıyor! Daha önce gördüğümüz Marvel hikayelerinin aksine, bu sefer merkezde kadınlar yer alıyor. Deadline’ın haberine göre Olivia Wilde’ın yöneteceği yeni film ‘Örümcek Kadın’ olarak adlandırılacak. Yepyeni bir kadın kahramana yatırım yapan Marvel, Örümcek Adam’a yepyeni bir hikaye kazandırıyor. 

Söylentilere göre ‘Spider-Woman’ başlığında olan film, Marvel’ın bitmemiş projeleri altında yer aldığı için henüz fazla bir bilgi yer almıyor. Wilde’ın yönetmenlik haberinden sadece birkaç saat sonra, “Örümcek Kadın hakkında bilmeniz gereken 7 şey” başlığı ile bir yazı yayınlayan Marvel, söylentilerin doğru olabileceğine işaret etti. 


Genelde çizgi romanlarda baş kahramanların bir yardımcısı oluyor, bu nedenle ‘Örümcek Kadın’ ismini duyduğunuzda aklınıza Örümcek Adam’ın kız kardeşi veya yardımcısı gelmiş olabilir. Ancak neyse ki durum böyle değil! Farklı isimlere sahip olma olasılığı olsa da, Örümcek Kadın, hikayenin ana karakteri olacak. 

1977’de Marvel’ın çizgi romanlarında görülmeye başlanan Jessica Drew karakterinin baş kahraman olacağı tahmin ediliyor. Dr. Jonathan Drew ve Miriam Drew’un kızı olan Jessica Drew, kaza ile babasının uranyum araştırmalarına maruz kalıyor. Kızının hayatını kurtarmak için ona bir örümcek serumu veren Dr. Jonathan, Jessica’nın genetikleri ile oynamak durumunda kalıyor. Daha sonra iyileşen Jessica’nın ilginç örümcek güçleri olmaya başlıyor. Marvel’ın Jessica Drew karakteri Örümcek Adam gibi uçan güçlere sahip olmasa da farklı yetenekleri var! Herhangi bir yüzeye yapışabilen ve parmak uçlarından enerji yayabilen Jessica karakterinin yeni ‘Örümcek Kadın’ filmine ilham kaynağı olacağı düşünülüyor. 

Örümcek Kadın filminin bir diğer ilham kaynağının ise Marvel’ın Gwen Stacy karakteri olacağı düşünülüyor. Daha önce ‘Spider Man: İnto The Spider-Verse’ filminde gördüğümüz Gwen Stacy aynı zamanda ‘Spider-Man 3’ filminde yer almıştı. Önce Bryce Dallas Howard ve daha sonra Emma Stone tarafından canlandırılan Gwen Stacy karakteri hem filmlerde hem de çizgi romanlarda Örümcek Adam’ın sevgilisi olarak yer alıyor. Son olarak tahminler arasında yer alan karakter ise Mary Jane Watson. Örümcek Adam’ın çocukluk arkadaşı ve daha sonra eşi olan Mary Jane, çizgi romanlarda süper güçlere sahip olmasa da tahminler arasında yer alması şaşırtıcı değil. 

Yeni film hakkında fazla bir bilgi olmasa da, Marvel projesinin senaryosunu Olivia Wilde’ın ve Katie Silberman’ın üstleneceği söyleniyor. Aynı zamanda Amy Pascal ve Rachel O’Connor’un yapımcı olduğu ‘Örümcek Kadın’ filmi şimdiden hepimizi heyecanlandırmayı başardı!

Etİketler