ÖN SIRADAKİ ÇOCUKLAR

Moda Haftaları'nda ön sırada gördüğümüz küçükler, sizce ne kadar oraya ait?ELLE olarak modaya ve özgün stile saygı duyduğumuzu söylemeye gerek yok sanıyoruz. Fakat son yıllarda çocukların da bunun aracı haline getirilmesi ve henüz kendi kararlarını veremeyecek yaştayken ailelerinin isteklerine göre yönlendirilmelerini doğru bulmuyoruz. Örnek mi? Sonuncudan başlamak gerekirse Kim-Ye çiftinin henüz bir yaşında dahi olmayan kızları North'un Balenciaga defilesini en önden ve huzursuz surat ifadesiyle izlemesi. Üstelik tasarımcının dantelli siyah elbisesiyle modanın ‘kurbanı' olmaya zorlanması.

‘Kendall Jenner de podyumdaydı, bu bir aile dayanışması!' diyorsanız bunun daha doğru uygulanan örnekleri mevcut: Harper Beckham gibi. Annesi Victoria Beckham'ın koleksiyonunu izlemek için kardeşleri ve babasıyla en önde otutran ve bunu anlayabilecek yaşta, 2 yaşında olan Harper'la onu aynı kategoride değerlendirmek ne kadar doğru?

Tabii bir de onlara yüklenen ‘küçük ikon' imajı var. Örneğin moda editörü Luisa Fernanda Espinosa'nın oğlu 7 yaşındaki Mateo Espinosa! (Detaylı görmek için instagram.com/luisafere) 472K takipçisi olan annesi tarafından neredeyse Lapo Elkann'la aynı yaşta ve stilde gibi gösterilen Mateo ne ilk ne de son örnek. Çok da acımasız olmak istemediğimiz için konuyu uzatmıyor ve sizi, kendi değerlendirmenizi yapmanız için galerimize davet ediyoruz.