OPRAH WINFREY VE TRACEE ELLIS ROSS BİR ARAYA GELİYOR

Oprah ve Tracee yeni bir belgesel serisi üzerinde çalışıyor…

Son zamanlarda Instagram stil ikonumuz haline gelen Tracee Ellis Ross, yeni bir televizyon serisi üzerinde çalıştığını duyurdu. Siyahi kadınların saçları hakkına olan ‘The Hair Tales’ adlı programın yapımını üstlenen Ross, yeni projesinde Oprah Winfrey ve ‘The Meaning of Mariah Carey’ yazarı Michaela Angela Davis ile işbirliği yapıyor. Siyahi kadınların kişisel hikayeleri ile birlikte daha büyük topum ve tarihi temalarına değinecek olan belgesel serisinin “samimi ve özgün” olacağı belirtildi. 


“Tıpkı birçok kadın gibi, kendimi kabullenme yolculuğumun izini saçlarımdan geçirebilirim” diye bir açıklama yapan Ross’a ek olarak Davis ise, “Bu seri kişisel ve evrensel, Amerikan ve küresel. Bu siyah kadınlara bir aşk mektubu,” diye ekledi. Her saç kıvırcığında bir hikaye olduğunu vurgulayan Davis, “Bu şov soy ve yenilik, siyaset ve pop kültürü, ritüel, dayanıklılık ve devrim hikayeleri aracılığıyla dinamik bir macera olacak ancak çoğunlukla insanlığı ortaya çıkaracak. Siyah kadınları mutlu ederken aynı zamanda başkalarını bilgilendirecek ve herkese ilham verecek” diye ekledi. 

Yeni belgesel serisinin siyah saç hikayesini, siyah kimliği ve kültürü hakkında daha geniş bir anlatıyı aydınlatacağını söyleyen Ross, “Saç, siyah kadınların ruhlarına açılan bir portaldır, doğrudan kim olduğumuzun merkezine götürür. Amacımız, birbirimiz için kutsal bir yere sahip olduğumuz bu canlı topluluğu paylaşmak” dedi. 

Eylül 2019’da Pattern Beauty adında siyah saçlara yönelik bir saç bakım markası çıkaran Ross, ‘The Hair Tales’ belgesel serisi ile insiyatifini devam ettiriyor. “Doğal saç hareketi güzellik sektörünün ve güzellik kültürünün tüm yönlerine sızması ve nüfuz etmesi ve insanların güzelliğimiz ve ihtişamımız hakkındaki anlayışını değiştirmesi nedeniyle birçok insan için yeni olabilir, ancak biz her zaman güzel ve görkemliydik” diyerek 2019’da Entertainment Weekly’e konuşan Ross, doğal saçların bir stilden çok miras ve tarihi temsil ettiğini vurgulamıştı. 2022’de Hulu’ ve Oprah Winfrey Network üzerinden yayınlanması beklenen ‘The Hair Tales’ geleneksel ve kültürel saç hikayelerini devam ettirecek.