OSCAR ÖDÜL TÖRENİ BU YIL SUNUCUSUZ!

Bu en son 1989’da olmuştu…

Akademi Ödülleri'nin sözcüsü tarafından açıklanan bu şaşırtıcı haber, oldukça nadir olan bir durum ama bir ilk de değil! Daha önce 1989’da sunucusu olmayan Oscar Ödülleri'nde, yapımcı Allan Carr, bir kişi yerine bir çok sunucu seçmeye karar vermişti. 

Bu seneki Oscar Ödülleri, tıpkı 30 sene önce olduğu gibi ya bir çok sunucu ile gerçekleşecek ya da hiç! Geçen seneki Kevin Hart polemiğinden sonra sunucu seçmemeye karar verdiği düşünülen Akademi Ödülleri, bu 2019 töreninde hiç beklenmedik bir değişiklik yapıyor. Aralık 2018’de 2019 Oscar Ödül Töreni'nin sunucusu olmayı kabul eden Kevin Hart, sadece birkaç saat sonra bu rolü bırakmıştı. 

Kevin Hart 2016 Oscar Ödül Töreninde (Getty Images)

Ünlü komedyenin sunucu olması üzerine Twitter kullanıcıları Hart’ın sekiz sene önce paylaştığı bir şeyi yayınlamaya başlamışlardı. Homofobik yorumlar yaptığı söylenen Hart, LGBT topluluğundan, “Böyle konuşmanın doğru olduğunu düşünüyorduk çünkü birbirimizle böyle konuşuyorduk… Ama bu şimdi çok yanlış,” diyerek özür dilemişti. Özrü yeterli bulunmayan Hart, Ocak ayında ‘The Ellen DeGeneres Show’a katılarak kendini anlatmayı denese de çabaları işe yaramamıştı.Tüm bu sansasyonlar sonucu sunucusuz kalan Oscar Ödül Töreni’nin nasıl olacağını 25 Şubat’ta görebileceğiz!