PRENS HARRY'NİN JAMES CORDEN RÖPORTAJINDAN İLGİNÇ DETAYLAR

Prens Harry 'The Crown' serisini izliyormuş!

Biz Meghan Markle’ın Oprah Winfrey ile röportajını sabırsızlıkla beklerken, Prens Harry bize bir sürpriz daha yaptı! James Corden’ın ‘Carpool Karaoke’ programına katılan Prens Harry, eşinden önce aile yaşamı ve Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı hakkında konuştu. Çoğunlukla Kaliforniya’daki yaşantısı hakkında konuşan Prens Harry, kısa bir sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. 


Açık sözlü bir şekilde geçen sene Kraliyet Ailesi'nden neden ayrıldıklarını anlatan Prens Harry, bunun ailesini korumak için bir mental sağlık kararı olduğunu açıkladı. “Bu kararımız asla arkamızı dönüp yürümek değildi—bunu daha çok geriye çekilmek olarak açıklayabilirim. Çok zor bir ortamdı ve birçok insanın bunu gördüğünü düşünüyorum. İngiliz basınının nasıl olabileceğini hepimiz biliyoruz ve bu benim mental sağlığımı mahvediyordu. ‘Bu toksik’ diye düşündüm ve bir eş ve babanın yapacağını yaptım, ‘Ailemi buradan uzaklaştırmalıyım.’ dedim,” diyen Prens Harry, “Ama biz asla arkamızı dönmedik. Kararlar ne yönde olursa olsun geriye bakmadan yürümüyorum. Her zaman katkıda bulunacağım. Hayatım her zaman yardım etmek ve servis üzerine olacak ve Meghan da buna katılıyor. İkimiz de bunu yapmayı seviyoruz—insanları mutlu etmek, onlara içtenlik getirmek ve küçük olsa da dünyayı değiştirmeye çalışmak,” diye ekledi. 

'An Afternoon with Prince Harry & James Corden' (Youtube)

Meghan Markle ve iki yaşındaki oğulları Archie ile hayatı hakkında detayları paylaşan Prens Harry, aynı zamanda eşine ‘Meg’ diye seslendiğini anlattı. Özel yaşantısı hakkında birçok detay paylaşan Prens Harry, ‘The Crown’ serisini de izlediğini itiraf etti! “Haber kaynağı olmaya çalışmıyorlar. Bu bir kurgu ama biraz da gerçeklere değiniyor. Tabiiki tamamen doğru değil ama görevlerin baskılarını ve ailenin servisi ile gelen zorlukları ve yaşam tarzını bir nebze olsa da anlatabiliyor,” diyen Prens Harry, “The Crown izlerken, ailem, eşim veya kendim hakkında yazılmış hikayeleri görmekten çok daha rahatım. Çünkü kurgu arasındaki fark bu, nasıl yaparsan yap, ama bu gerçek olarak bildiriliyor çünkü sözde habersin. Bununla ilgili gerçek bir sorunum var,” diye ekledi. 

‘The Crown’ serisinde kendisini oynamasını istediği oyuncuyu da belirten Prens Harry, Damian Lewis’i tercih ettiğini söyledi. James Corden “Ben de oynayabilirim,” deyince, Prens Harry ise, “Bu harika bir seçim değil ama olabilir,” diyerek espri yaptı. 

Aşağıda Prens Harry’nin James Corden ile röportajındaki ilginç detayları görebilirsiniz…

  • Kraliçe’nin Noel hediyesi: “İlginç bir şekilde babaannem Archie’nin Noel için ne istediğini sordu. Meg ise bir Waffle yapacağı dedi ve o da Archie için Waffle makinesi yolladı. Bu yüzden artık kahvaltıda Meg organik karışımları ile Waffle yapıyor ve Archie buna bayılıyor. Archie uyandığında direkt ‘Waffle’ demeye başladı.”
  • Archie bambaşka bir kişilik olmuş: “Oğlum bir buçuk yaşını geçti. Çok komik oldu ve harika bir kişiliğe sahip. Artık 2-3 şeyi bir araya getirebiliyor ve şarkı söylemeye başladı bile.”
  • Archie’nin ilk kelimesi: “Archie’nin ilk kelimesi ‘anne’ veya ‘baba’ değildi, üç heceli ‘krokodil’ kelimesiydi.”
  • Meghan Markle’ın Prens Harry için kullandığı takma isim: Turlarında Prens Harry ile birlikte Fresh Prince of Bel Air malikanesini geçerken Corden, Meghan Markle’ı FaceTime ile aradı. Meghan ise eşine, “Haz, Los Angeles turun nasıl gidiyor?” diye sordu. Markle’ın kullandığı isim karşısında şaşıran Corden, “Harry, sana böyle sesleneceğimizi bilmiyordum,” dedi.
  • Harry, Meghan Markle’ın ‘o’ kişi olduğunu ikinci buluşmada anlamış: “İkinci buluşmamızda, ‘vay canına, bu gerçekten çok özel,’ diye düşündüm. Çok iyi anlaştık ve bir arada çok rahattık.”
  • Harry bir Kraliyet Ailesi üyesi ile randevulara gitmenin zorluklarını anlattı: “Benimle veya Kraliyet Ailesinden herhangi biriyle randevuya gitmek tepetaklak olmak gibi. Tüm randevular evde akşam yemeğine, sohbetlere ve televizyon izlemeye dönüşüyor. Ve gerçekten bir çift olursanız ancak o zaman dışarıda yemeklere, sinemaya ve geri kalan yerlere gidebiliyorsunuz. Bizim ailemizde her şey sondan başa ilerliyor. Arkadaşlarımızın evlerine ya da başka dikkat dağıtıcı şeylerin olduğu akşam yemeklerine gitmek yerine, sadece ikimizin olduğu yerlerde zaman geçirdik. Dikkat dağıtıcı hiçbir şey yoktu ve bu inanılmaz bir şeydi. İlk iki ayda sıfırdan 60'a çıktık.”
  • Prens Harry ve Meghan Markle’ın tipik bir akşamı: “Meg bazen yemek yapıyor bazen ise dışarıdan istiyoruz, yukarı çıkıyoruz yatağımızda oturup televizyonu açıp ‘Jeopardy’ programını izliyoruz, bazen de Netflix izliyoruz.”