PRENS HARRY VE OPRAH WINFREY BİR BELGESEL SERİSİ HAZIRLIĞINDA

Sussex Dükü ve Oprah Winfrey Akıl Sağlığı konusuna dikkat çekecek…

Oprah Winfrey ve Prens Harry güçlerini birleştiriyorlar! Apple TV ile bir araya gelen Prens Harry ve Winfrey, 2020’de akıl sağlığına dikkat çeken bir belgesel serisi hazırlıyorlar. Birkaç aydır üzerine çalıştıkları seri, akıl sağlığı ve ruhsal bütünlük konularının altını çizerek, izleyicilerin akıl sağlığı problemlerini önemsemeye çağıracak.

“Gerçekten iyi zihinsel sağlığın; güçlü liderliğin, üretken toplulukların ve amaç odaklı bir benliğin anahtarı olduğuna inanıyorum,” diyen Prens Harry, “Sizlere somut bilgiler sunarken, bunu doğru yapmak çok büyük bir sorumluluk. Bu güncel konunun bilimi ve farkındalığı gerçekten çok önemli,” diye ekledi. “Bu serinin pozitif, aydınlatıcı ve bilgilendirici olmasını umuyoruz. En karanlık yerlerden geri dönen eşsiz insan ruhlarını dünya çağından hikayelerle, kendimizi ve etrafımızdakileri daha iyi anlama fırsatını paylaşıyoruz.  Birkaç aydır birlikte geliştirdiğimiz bu hayati seride Oprah ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum,” diyen Prens Harry yeni projesini Sussex Royal Instagram hesabından paylaştı. 

Prens Harry gibi Cambridge Dük ve Düşesi de akıl sağlığı problemleri konusundaki tabuları yıkarak, bu konunun daha açık bir şekilde paylaşılması için çalışmalar sürdürüyorlar. 2017’de Kraliyet Vakfı ile beraber “Heads Together” projesini başlatan Prens Harry, zihinsel sağlığın açıkça konuşulması gerektiğini savunuyor ve bu proje ile insanların kolayca yardım almalarını sağlıyor. 

Televizyon dünyasında eriştiği başarının yanı sıra zihinsel sağlık konusunda çalışmalar sürdüren Oprah Winfrey, insanların akıl sağlığı konularını açıkça paylaşmalarını destekliyor. Prens Harry ve Meghan Markle’ın geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen düğünlerine davet edilen Oprah Winfrey, aynı zamanda Meghan’ın annesi Doria Ragland ile de vakit geçirmişti. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.