PRENS WILLIAM COVID-19 POZİTİF OLDUĞUNU SAKLAMIŞ!

Cambridge Dükü Nisan ayında virüse yakalanmış…

Prens William 6 ay önce gizlice COVID-19 virüsü ile mücadele etmiş. Kraliyet sözcülerinin açıklamasına göre Cambridge Dükünün COVID-19 testi Nisan ayında babası Prens Charles’dan sadece birkaç gün sonra pozitif çıkmış. The Sun gazetesine göre daha önemli şeyler olduğu için insanları endişelendirmek istemediği söylenen Prens William, teşhisini gizlemeyi tercih etmiş. 

Wales Prensi Charles’ın Mart ayının sonlarındaki teşhisinden sonra, Prens William kendi deneyimini gizli tutmayı tercih ederken saray doktorları tarafından tedavi edilerek Anmer Hall evlerinde ailesinden uzak bir karantina süreci geçirmiş. Hastalık sürecinde nefes almakta zorlandığı söylenen Prens William, ailesine ufak bir panik yaşattmış. Kate Middleton’un testinin negatif olduğu söylenirken, Kensington Sarayından henüz resmi bir açıklama paylaşılmadı. 

Geçtiğimiz hafta Pride of Britain ödüllerine katılan Cambridge Dükü, COVID-19 deneyimlerinden bahsetmezken, sunucu Kate Garraway’in eşi Mart ayında coronavirüse yakalanmış ve durumu kritik olmuştu. Prens William’a “Bunu ailenizde yaşadınız!” diyen Garraway’e yanıt olarak Prens William sadece, “Evet, babam bunu pandeminin başlarında yaşadı,” diyerek yetindi. Pandemi sürecinde Kraliyet Ailesinin çalışmalarını yakından takip ettiyseniz, Prens William’ın COVID-19 pozitif olduğu sizi şok etmiş olabilir. Karantina süreci boyunca oldukça aktif olan ve çalışmalarını sürdüren Prens William, halkın bu kadar zorluk çektiği bir süreçte kendi haberini duyurmak istememiş. 

Kensington Sarayından resmi bir açıklama gelmese de saraydan kaynaklar Nisan ayında Prens William’ın virüse yakalandığını doğruluyor. Nisan ayında yoğun çalışma temposunu sürdüren Prens William, Kate Middleton ile 1 ve 8 Nisan’da konferans konuşmalarına katılmıştı. Cambridge Dükü daha sonra 9, 16, 22, 24, 27 ve 30 Nisan’da hastane çalışanları ile online görüşmeler gerçekleştirdi. 23 Nisan’da evinin önünde İngiltere’deki sağlık çalışanları kameralar önünde alkışlayan Prens William’ın Nisan ayının hangi noktasında hasta olduğu henüz bilinmiyor.