PRENSES BEATRICE DÜĞÜNÜNÜ İPTAL ETTİ

Prenses Beatrice, Corona Virüs salgını sebebiyle düğününü erteledi…

Prenses Beatrice ve nişanlısı Edoardo Mapelli Mozzi, 29 Mayıs’ta Buckingham Sarayında gerçekleşecek olan düğünlerini iptal etme kararı aldılar. Kraliyet gazetecisi Omid Scobie’nin Twitter hesabından yayınladığı gelişmede, “Prense Beatrice ve Mapelli Mozzi evlenmek için sabırsızlanıyorlar. Ancak şu anki durumu göz önünde bulundurarak riski artırmak istemiyorlar. Çift, İngiltere ve ötesinde hükümetlerin aldıkları kararlar ile paralel olarak 29 Mayıs’ta gerçekleşecek düğünü gözden geçiriyorlar. Ailelerinin daha yaşlı bireylerinin sağlığı sebebiyle ve kalabalık ortamlarda bulunmama uyarısı ile beraber, Buckingham Sarayının bahçesinde gerçekleşecek düğün iptal oldu. Düğün planları için hükümetin uyarılarını dikkat alacakları söylenen çiftin küçük bir seremoni veya sadece ikisinin katıldığı bir tören arasında karar vermesi bekleniyor” dendi. 

18 Mart’tan itibaren İngiltere genelinde 1,900 COVID-19 vakası görülürken 60 kişinin ölüm haber açıklandı. 16 Mart’ta Başbakan Boris Johnson insanlara evden çalışmaları ve kalabalık ortamlardan kaçınmaları tavsiyesini verdi. 

Prenses Beatrice ve Edoardo Mapelli Mozzi (Getty Images)

İngiliz Kraliyet Ailesi de Johnson’un tavsiyelerine uyarak kendi içlerinde tedbirler alıyor. Prenses Beatrice’in düğününü iptal etmesi haberinden önce Prens George ve Prenses Charlotte’un evde öğrenim göreceği açıklanmıştı. Buckingham Sarayı 17 Mart’ta Kraliçe II. Elizabeth’in Windsor Sarayına beklenenden bir hafta öncesinden gideceğini duyurmuştu. Corona Virüs pandemiği ile beraber birçok planını iptal eden Kraliçe II. Elizabeth’in önlemlerini Prens Charles ve Camilla Parker Bowles’un da uyguladığı duyuruldu.