PRENSES DIANA MÜZİKALİ NETFLIX’E TAŞINIYOR

Broadway’in yeni sahnesi Netflix oluyor!

Wales Prensesi, Prenses Diana hakkında yapılan yeni Broadway müzikalinin Mart ayında gösterilmesi bekleniyordu. Coronavirüs sebebiyle prodüksiyonu ertelenen ‘Diana’ müzikalinin önümüzdeki aylarda Netflix’e taşınacağı duyuruldu. Memphis’in Tony Ödüllü yazarları tarafından kaleme alınan ve Christopher Ashley tarafından yönetilen ‘Diana’ müzikali, “Korkusuz ve seçimleri ile zamansız olan bir kadını anlatıyor.” 


Jeanna da Waal’ın Prenses Diana’yı canlandırdığı müzikalde, Roe Hartrampf Prens Charles’ı, Erin Davie Camilla Parker Bowles’u ve Tony Ödüllü Judy Kaye ise Kraliçe II. Elizabeth’i canlandırıyor. Müzikalin yapımcıları, Entertainment Tonight’a yaptıkları açıklamada “Şovumuzu tiyatro severler ile paylaşabileceğimiz için, tüm şirket adına konuşuyoruz, çok heyecanlıyız. Canlı tiyatronun yerini hiçbir şeyin tutamayacağını biliyoruz ama Netflix’in dünya çapında izleyicelere paylaştığı kaliteli eğlencenin bir parçası olduğumuz için onur duyuyoruz,” diyerek müzikalin Netflix’ten izlenebileceğini söylediler. 

Küresel pandemi sebebiyle gösterilerine ara vermek zorunda kalan Broadway, tiyatroları ve gösteri yerlerini tamamen kapatmak zorunda kalmışlardı. Birçok oyuncu kariyerlerini sürdürmek için Zoom oyun okumaları gibi şovlar yaratırken, Netflix’e taşınan ‘Diana’ müzikali, yeni strateji ile sahneye geri dönen ilk Broadway şovu oldu. 

Geçtiğimiz sene Kaliforniya’daki ‘La Jolla Playhouse’ sahnesinde prömiyer yapan ‘Diana’ müzikali ekibi, seyircisiz bir şekilde Longacre Tiyatrosunda Netflix için bir çekim hazırlayacak. 25 Mayıs 2021’de Broadway açılışı yapmayı planlayan ‘Diana’ müzikali, Netflix yayın tarihinin bundan daha önce olacağını bildirdi.