PRIYANKA CHOPRA ‘GIRL UP’ ZİRVESİNDE KONUŞTU

Chopra’ya gençliğinde sadece kız olduğu için hayallerine erişemeyeceği söylenmiş!

Priyanka Chopra’nın kariyeri ülkesinin sınırlarını aşıyor. Nick Jonas ile evli olan Priyanka Chopra’nın dünya sahnesindeki yeri tartışılamaz! Hindistan’da büyüyen Chopra’nın kariyerine olan cesaretinin kırılmaya çalışılması inanılması zor. Meghan Markle ve Michelle Obama gibi isimlerin katıldığı 2020 Girl Up Zirvesinde konuşan Chopra, “Küçük bir kentte büyüdüm ve gerçekten büyük hayallerim vardı. İnsanların erişilemez olduğunu söylediği hayaller, özellikle bir kız için” dedi. 

Ailesi konusunda şanslı olduğunu söyleyen Chopra, “Yıldızlara erişmeme cesaretlendiren bir ailem olduğu için çok şanslıyım, bu benim iyi değerlere ve güçlü bir çalışma etiği kazanmamı sağladı. Bana her şeyi yapabileceğim konusunda inanç verdiler. Cinsiyetime aldırış etmeden bu inancı sürdürüdüm. Bana kendi geleceğimin kontrolünü elime almamı öğrettiler. Bir değişim kahramanı olabileceğimi söylediler. Her şey sizinle başlıyor.” dedi. 

Genç kızları motive eden konuşmasına devam eden Chopra, değişim yaratmak için sosyal medyada milyonlarca takipçiye ihtiyacınız olmadığını ekledi. İnanç, çalışma ve istek ile her şeyi yapabileceğinizi söyleyen Chopra, “Hiçbir aksiyon küçük değildir. Hiç bir yaş çok genç değildir. Ve ayağa kalkıp yolunuza emin adımlar ile devam ettiğinizde muhteşem şeyler olur,” dedi. Kariyeri boyunca kendine rol model olarak aldığı güçlü kadınlardan bahseden Chopra, nereden gelirseniz gelin başarıya giden yolda yürüyebileceğinizi hatırlattı. 

Küresel bir pandemi sürecinden geçsek de kadınların seslerini yükseltmesi gerektiğini belirten Chopra, “Bu bir başlangıç, daha yüksek sesle konuşalım. Dünyada görmek istediğimiz değişimi talep edelim ki gelecek nesildeki genç kızlar bizim gibi zorlu bir mücadele vermek zorunda kalmasın. Bizden önce gelen kadınlar oy vermek ve çalışmak için savaştılar, bugün bunu düşünmüyoruz bile. Şimdi bizim de gelecek neslin kızları için aynı mücadeleyi vermemiz gerekiyor,” dedi. 

Konuşmasının son sözlerini, “Sadece sesiniz olsa bile bunu sesini yükseltemeyen kızlar için kullanmanızı umuyorum. Hayatta bizim gibi fırsatları olmayan kızlar için. Eğer hepimiz sesimizi yükseltirsek, oldukları kişi yüzünden susmak zorunda kalan kızlar kalmaz,” diye tamamlayan Chopra, kadınların birbirlerine destek olmaları gerektiğini hatırlattı.