PRIYANKA CHOPRA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA CROCS BAĞIŞLADI

Priyanka Chopra, dünya genelinde sağlık çalışanlarına büyük bir bağış yapmak için Crocs ile bir işbirliği başlattı.

Ekim 2019'da Crocs marka elçisi olan Chopra, dün gece Instagram'da yaptığı açıklamada, kendisinin ve markanın Los Angeles'ta bulunan Cedars-Sinai Hastanesi'ndeki sağlık çalışanlarına 10.000 çift ayakkabı vereceğini ve ayrıca aktrisin ülkesi Hindistan'daki kamu ve devlet hastanelerindeki sağlık çalışanlarına 10.000 çift daha bağışlayacağını açıkladı.


Crocs, Mart ayında başlatılan “A Free Pair for Healthcare” (Bir Çift de Sağlık Çalışanlarına) adlı girişimi ile ABD'de pandemi ile ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarına binlerce çift ayakkabı bağışlamıştı. Girişim, sağlık çalışanlarının Crocs.com üzerinden bir çift ayakkabı talep etmelerini sağlıyordu.

Sağlık çalışanlarına web siteleri üzerinden bir çift ayakkabı sağlamalarının yanı sıra, seçili sağlık tesis ve kurumlarına 100.000 çift ayakkabı bağışlama sözü de vermişti.

Birçok ayakkabı markası da Crocs'un izinden giderek, sağlık çalışanlarına ayakkabı bağışı yapmaya başladı. Bearpaw, Keds ve Allbirds, pandemi sırasında ürünlerini bağışlayan markalardan sadece birkaçı. 

PVH Corp. ve Deckers gibi büyük moda şirketleri de çeşitli COVİD-19 yardım çabalarına milyon dolarlık parasal bağışlarla coronavirüsle mücadeleye katkıda bulunuyor.