REGINA KING’İN YENİ BİYOGRAFİK FİLM PROJESİ

King, Shirley Chisholm’u canlandıracak!

‘One Night in Miami’ filmi ile ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Regina King, şimdi ise yeniden kamera önüne geçiyor. İlk siyahi kadın kongre üyesi ve ilk siyahi başkan adayı Shirley Chisholm’u canlandıracak olan Oscar ödüllü Regina King, ‘Shirley’ adlı yeni biyografik filmde yer alacak. ’12 Years a Slave’ filmi ile Oscar ödülü kazanan John Ridley tarafından yazılacak ve yönetilecek olan ‘Shirley’ filminin çekimlerinin bu sene başlanması bekleniyor. 

‘Shirley’ filmi Chisholm’un 1972’deki başkanlık yarışına odaklanacak. Chisholm’un tarihi kariyerine ve mirasına bir “sahne arkası” bakış açısı paylaşacak olan film, kongre üyesinin hayatını konu alacak. “Shirley Chisholm'un korkusuz kararlılığı pek çoğumuz için ilham kaynağı oldu ve bu filmle gelecek nesillere ilham vermeyi umuyoruz,” diyen King, The Wrap’e bir açıklama yaptı. 

‘One Night in Miami’ filmi ile Altın Küre ve SAG Ödülleri'nde adaylıklar kazanan Regina King, aynı zamanda ‘Shirley’ filminin kamera arkasına da destek olacağını ekledi. Kız kardeşi Reina King ile ortak oldukları Royal Ties Productions şirketi ile filmin yapımını üstlenen Regina King’e yapım ekibinde Jeff Skoll ve Anikah McLaren da destek oluyor.