RIHANNA CORONA VİRÜS İLE MÜCADELEYE 5 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADI!

Eğitim ve acil durum hazırlıklarına yardım sağlayan organizasyon, corona virüs pandemisine yardım için de kolları sıvadı.

Rihanna yardım kurumu Clara Lionel Foundation'ı, büyükanne ve dedesi Clara ve Lionel Braithwaite'ın anısına 2012 yılında kurdu. Vakfın web sitesine göre Clara Lionel,  corona virüs yardım çabalarına 5 milyon dolar bağışladı.

Siteye göre para, Direct Relief, Feeding America, Partners in Health kurumlarına, Dünya Sağlık Örgütü'nün COVİD-19 Dayanışma Fonu'na, Uluslararası Kurtarma Komitesi'ne ve daha fazlasına gidecek. Fonlar ayrıca, risk altındaki toplulukları ve ABD'deki yaşlı nüfusa hizmet veren yerel gıda bankalarını da destekleyecek. 5 milyon dolar, Haiti ve Malavi gibi fakir ülkelerde test ve sağlık hizmetlerinde gelişmeyi desteklemeye yardımcı olacak.  

Sitede yapılan açıklamada fonların, "Kaynakların harekete geçirilmesi ve yerel topluluklar için ek kapasite ve desteğe gideceğini de ekliyor. Hastanelerin corona virüsle mücadele için gerekli malzemelere sahip olmadığını hep birlikte gördük. Bu para, ön cephede çalışanlar için koruyucu ekipmanların yanı sıra sağlık çalışanı eğitimini de destekleyecektir. Para, halihazırda az sayıda olan solunum cihazlarının taşınmasını da destekleyecektir. Sağlık çalışanlarımızı ve dünyada ötekileştirilmiş topluluklarımızı korumak, hızlı bir şekilde hareket etmeyi gerektiriyor. Şimdi, harekete geçme zamanı."