RIHANNA ŞİDDET MAĞDURU KADINLARA YARDIM EDİYOR!

Rihanna, coronavirüs yardım kuruluşlarına 5 milyon dolardan fazla bağışta bulundu, ancak şarkıcı pandemi nedeniyle acı çekenlere de yardım etmeye devam ediyor..

Rihanna, Twitter kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey ile Los Angeles'taki aile içi şiddet mağdurlarına yardım etmek amacıyla 4.2 milyon dolarlık bir bağış için iş birliği yapıyor. 

Rihanna'nın kurucusu olduğu Clara Lionel Vakfı haberi geçtiğimiz akşam duyurdu. Vakıf, Twitter'da" bugün Covid-19 nedeniyle Los Angeles'ta alınan Evde Kalın kararının bir sonucu olarak artan aile içi şiddet olaylarından etkilenenlerin yanındayız." dedi.

Bağış, belediye başkanının Los Angeles fonunun bir parçası olacak. Dorsey ve Rihanna fona 2.1'er milyon dolar bağışlama sözü verdi. 

The Hollywood Reporter'ın haberine göre, para "barınakların dolduğu ve şiddet olaylarının arttığı bu zamanda aile içi şiddetten muzdarip bireyler ve çocuklar için barınak, yemek ve danışmanlık için 10 haftalık harcamalara yönlendirilecek."

Rihanna daha önce de coronavirüs ile mücadele eden birçok farklı kuruluşa 5 milyon dolarlık bir bağış yapmıştı.

Bu cömert bağışının yanında eyaletteki hastanelere koruyucu kıyafetler de bağışladığı için Rihanna'ya New York Valisi Andrew Cuomo'da teşekkürlerini sundu. 

" @rihanna ve Rihanna Vakfı'na kişisel koruyucu ekipman bağışladığı için teşekkür etmek istiyorum. "Yardımınızdan ve teşvik ettiğiniz yardımlar için minnettarız."