ROSIE HUNTINGTON-WHITELEY GÜZELLİK PROGRAMINA BAŞLIYOR!

‘About Face’ hakkında bilmeniz gerekenler…

Yıllarca modellik yapan, güzellik markalarının yüzü olan ve kozmetik koleksiyonları çıkaran Rosie Huntington-Whiteley’nin güzellik sektöründeki deneyimini inkar edemeyiz. Hourglass ve Hugo Boss gibi kampanyalarda yer alan ve Marks & Spencer için bir makyaj koleksiyonu hazırlayan Whiteley aynı zamanda Rose Inc. Güzellik platformunu kurdu. Makyaj ve cilt bakım sektörünü şekillendiren isimler arasında yer alan Rosie şimdilerde uzmanlığını bir televizyon programına taşıyor. Quibi ile bir araya gelen Rosie Huntington-Whiteley, ‘About Face’ adında bir güzellik serisi hazırladı. 


‘ABOUT FACE’ SERİSİ NEDİR?

Rosie Huntington-Whiteley, 10 Ağustos’ta yayınlanacak olan 6 bölümlük mini seride güzellik sektöründen isimlere nasıl başladıklarını, kimlerin yardım ettiğini ve sektörde başarılı olmanın tüyolarını soracak. “Güzellik internet sitemi kurduğumda, güzellik markalarının arkasındaki isimler hakkında daha fazla öğrenmeye başladım ve bu araştırmalarımın sadece küçük bir kısmı ortaya çıkardığını gördüm,” diyen Whiteley, “Tüm bu kurucuların özgün bakış açılarına uygun hikayeleri olduğunu ve günümüzün girişimcilerine ilham kaynağı olacaklarını biliyorum.” diye ekledi. 

Özgeçmişine bir de yapımcı titrini ekleyen Whiteley, ‘Project Runway’ serisinin yapımcıları ile bir ortaklık kurarak yeni neslin güzellik severlerine ilham kaynağı olmak için ‘About Face’ serisini yarattı. “Uzun bir süre boyunca güzellik sektörü üretimi, dağıtımı ve pazarlamayı kontrol eden büyük şirketler tarafından domine edildi. Son beş yılda sektörde gördüğümüz şeyler ise eski iş modelini yıktı ve bu değişimcilerin çoğu kadın.” diyen Whiteler, yeni programında güzellik sektörünü değiştiren isimler ile bir araya gelecek. 

ŞOVDA KİMLERİ GÖRECEĞİZ?

Son yılların en popüler markaların kurucularını ‘About Face’ serisinde görmeniz mümkün! Huda Beauty'nin kurucusu Huda Kattan, Glossier markasının kurucusu Emily Glossier ve Beyonce’nin makyaj sanatçısı Sir John gibi isimlerin yer aldığı seride, Rosie Huntington-Whiteley dünyayı gezerek sektörün en etkileyici isimleri ile bir araya geliyor. Seride aynı zamanda Kardashian/Jenner kardeşlerinin en genç üyesi Kylie Jenner da var! Kylie Cosmetics markasını kuran ve güzellik sektöründe büyük bir değişime sebep olan Jenner, başarısını Whiteley’e anlatacak. Chrissy Teigen gibi birçok ünlü ismin saç stilisti olan Jen Atkin saç bakımı konusunda uzmanlığını paylaşırken Kore’nin en ünlü güzellik influencer'larından biri olan Pony Makeup ise deneyimlerini paylaşacak.