RYAN REYNOLDS ANKSİYETESİ HAKKINDA KONUŞTU

"Kişiliğimin iki bölümü varmış gibi hissediyorum, biri diğerinin önüne geçebiliyor.”

Ryan Reynolds’u izlediğiniz zaman esprilerine, havalılığına ve genel olarak kendisine hayran kalmamak mümkün değil. Her zaman rahat tavırları ile dikkat çeken Ryan Reynolds, “Keşke onun gibi olabilsek,” düşüncesini yaratabiliyor. Ama Reynolds da son katıldığı program ile herkes gibi olduğunu kanıtladı. 

Son yıllarda anksiyete problemi konusunda açık sözlü olan Ryan Reynolds, yaşam boyu mental sağlığı ile verdiği mücadeleyi anlattı. Gerçek hayattaki Ryan ile oyuncu Ryan’ın çok farklı olduğunu söyleyen Reynolds, dış görünüşleri aynı olsa da içeride bu iki kişiliğinin aynı olmadığını anlattı. 

“Gerçekten hayatım boyunca anksiyetem vardı. Ve kişiliğimin iki bölümü varmış gibi hissediyorum, biri diğerinin önüne geçebiliyor” diyen Ryan Reynolds, CBS’in ‘Sunday Morning’ programında konuştu. “Geçmişte Letterman’ın programına katıldığım zamanlar çok gergindim. Perde açılmadan önce sahne arkasında olduğumu hatırlıyorum ve kendi kendime, ‘Sanırım öleceğim. Gerçekten burada öleceğim. Perde açılacak ve bir senfoni gibi her yere kusacağım,’ diye düşünüyordum” diyen Reynolds, “Kesinlikle korkunç bir şey olacak. Ama perde açıldığı zaman ve bu genelde işimde de çok oluyor, farklı bir Ryan ortaya çıkıyor. Ve o, ‘Sen havalısın, her şey iyi’ diye beni sakinleştiriyor” diye ekledi. “Kalp ritmim yavaşlıyor ve nefes alış verişlerim de yavaşlıyor ve bambaşka bir insan oluyorum” diyen Reynolds, “Ve röportajlardan ‘bu insan olmayı çok seviyorum’ diyerek ayrılıyorum” diye ekledi. 


Geçtiğimiz Mayıs ayında, Mental Sağlık Farkındalığı ayını unutmadığını Instagram paylaşımı ile gösteren Reynolds, anksiyete sıkıntısını anlatmıştı. Daha sonra Entertainment Tonight’a konuşan Reynolds, bu paylaşımına kızları James, Inez ve Betty’nin ilham olduğunu söylemişti. “Bu paylaşımın bir kısmı evdeki üç kızım içindi ve ebeveyn olarak görevim davranışlarımla model olabilmek ve davranışlarımla üzgün, kızgın veya anksiyeteli olmanın normal olduğunu gösterebilmek. Tüm bu duygular için yer var” diyen Reynolds, “Büyüdüğüm evde bu benim için çok iyi modellenmemişti. Bu ailemin beni görmezden geldiğini demek değil ama farklı bir nesildi” diye eklemişti. 

Kızlarına mental sağlık hakkında eğitici olmanın yanı sıra genel olarak mental sağlık çevresindeki konuşmaları normalleştirmek isteyen Reynolds, “En dipte hissettiğim anlarda bunun sebebi bu histe tamamen yalnız olduğumu düşünmemdi. Bu yüzden bence insanların bu konular hakkında konuşması önemli. Bunun hakkında konuştuğunuz zaman başka insanları da özgürleştiriyorsunuz” demişti. 

Etİketler