SARAH JESSICA PARKER’IN BAŞARISININ SIRRI

“Soru sormaktan korkmayın!”

Birinin başarı tavsiyesini dinleyeceksek bu kesinlikle Sarah Jessica Parker! Sex and the City ile ünlenen Parker, stil ikonu Carrie Bradshaw karakterinin popülerliği üzerine kendi markasını kurdu. ‘Sormanın’ başarılarının sırrı olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, bunun duyulduğu kadar basit olduğunun altını çizdi. Yeni şeyler öğrenmenin ve yeni fırsatlar yakalamanın yolunun daha fazla soru sormak olduğunu söyleyen Parker, ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilecek kişilere yönelmenizi tavsiye etti. SJP Collection adlı ayakkabı markasının yanı sıra kendi Sauvignon Blanc şarap markasını çıkaracak olan Parker, tüm hedeflerine bu şekilde ulaştığını söyledi. 

Sarah Jessica Parker #BlogHer19 Creators Zirvesinde (Getty Images)

‘#BlogHer19 Creators’ zirvesinde konuşan ünlü oyuncu, seyirciler arasındaki girişimcilerin ve yaratıcıların sorularını yanıtladı. Hayallerini gerçekleştirmenin yollarından bahseden Parker, başlarda sürekli telefonla insanları aradığını anlattı. “Bence insanlar genç işlere gerçekten yardım etmek istiyor, insanlar yeni ve heyecan verici fikirler istiyorlar” diyen Parker, “Basitçe insanlara ulaşın. Olabilecek en kötü şey birinin sizi hayal kırıklığına uğratması ama sonra diğer kişiye yönelebilirsiniz” diye ekledi. Tabii ki, Parker onun durumunda, telefon açmanın çoğu insan için olduğu gibi olmadığını kabul ediyor: “Her zaman olmayan fırsatlarım olduğunu biliyorum. Benim için birini düşünmeden aramak daha kolaydı. Ama daha zor olsa bile veya daha çok reddedilseniz bile, sesiniz, ortaya koymadığınız sürece, istediğiniz yere ulaşamaz. Sorarak hiç bir şey kaybetmezseniz.”

Aynı zamanda nasıl sorular yöneltebileceğinize açıklık getiren ünlü oyuncu, soru sorduğunuz insanların nasıl yanıt vereceğini göz önünde bulundurmanız gerektiğini söyledi. Her reddetme eşit değil diye uyaran Parker, “Nasıl hayır dediklerine bağlı. Bazen sizi sorduğunuza sevindirici bir şekilde hayır diyebilirler ya da küçük düşürtücü bir şekilde hayır diyebilirler, ancak ben isteyerek hiç bir zemin kaybetmedim” dedi. 

Sarah Jessica Parker ve Samantha Skey #BlogHer19 Creators Zirvesinde (Getty Images)

Parker’a göre yardım istendiğinde olduğunuz insan, kendi başarınızı da etkiliyor. Örnek aldığı girişimcileri tanımlayan Parker, “İnsanların büyüdüğünü görmeyi ve bilgi paylaşmayı severler. Ben de böyle bir lider olmayı umuyorum çünkü çevresinde olduğum ve yaptıkları işte çok iyi olan insanlar böyleydi,” dedi. Konuşmasını noktalayan Parker, “Çok fazla soru sordum ve hayran olduğum insanların çevresinde olmaya çalıştım.” dedi.