ŞEBNEM ÇAPA STİLİNİ ANLATIYOR

ŞEBNEM ÇAPA STİLİNİ ANLATIYOR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ağustos 2014
ŞEBNEM ÇAPA STİLİNİ ANLATIYOR


Ne giyse yakışıyor. Pardon, kendisine yakışanı çok iyi biliyor. En iddialı kıyafeti de, en sade veya günlük parçayı da aynı rahatlıkla taşıyabilen bir kadın. Küçük detaylara dikkat eden, özenen, yanılmıyorsak pek çoğuna bir mana da yükleyen bir insan. Aslında kendisini tanımanın da bir yolu, Chez-Bo markasını incelemeniz, bir gün mutlaka denemeniz. Özellikle yazın pek çok kadının vazgeçilmezi, bizden söylemesi. Gerisini Şebnem Çapa anlatsın.

Sizce stilinizi şekillendiren, sizi etkileyen nedir?


Seyahat etmeyi çok seviyorum. Özellikle Asya kıtasına gitmeyi çok seviyorum. Ve tabii ki oranın doğasından, enerjisinden ve yaşamından fazlasıyla etkileniyorum. Ve tüm bunlar benim hayatıma yansıyor. Hiç bıkmadan Hindistan ve Tayland'a giderim. Yazı yaşamayı çok seviyorum. O yüzden kışın da olabildiğince Asya'da olmayı tercih ediyorum. Dolayısıyla oralarda hep ince ve hafif, en önemlisi de rahat kıyafetler giyiyorum.

Stiliniz yıllar içinde çok fazla değişti mi?


Her zaman özgür ve rahat giyimi tercih etmişimdir. Benim anlayışıma göre stili olan bir kadın hiçbir zaman modanın esiri olmaz. Gerçek olan şu ki, seneler içerisinde insanların yaşamdan aldığı zevk değiştiği kadar giyim tarzları da değişiyor. Bugüne kadar kimsenin tarzını kendime uygulamadım, yoksa tabii ki stilini beğendiğim kadınlar var.

O zaman şık kadını bizim için tarif eder misiniz?


Şık olan kadın, giydiğini kendine yakıştıran kadındır. İllaki moda olan marka bir parçayı giymek değildir şıklık. Maalesef giyim konusunda son derece bilinçsiziz. Kıyafeti askıda taşır gibi taşımamak, onunla bütünleşmek gerektiğine inanıyorum.

Siz o gün ne giyeceğinizi önceden tasarlar mısınız?


Benim, önceden ne giyeceğime karar vermek gibi bir huyum yoktur. Buna rağmen çok çabuk hazırlanırım. O günkü ruh halim neyse ona göre giyinirim.~

Peki en sevdiğiniz aksesuvar nedir?En sevdiğim aksesuvar, her kadının olduğu gibi, tabii ki ayakkabı. Bu konuda maalesef kendimi kaybedebilirim.

Özellikle alışveriş yaptığınız yerler var mı?


İllaki şuradan alışveriş yaparım, dediğim bir yer yok. Beğendiğim bir şey olursa, neresi olduğu önemli değil. Aldığım marka olacak diye bir takıntım da yok.

Takı takmayı çok sevdiğinizi biliyoruz...


Zeynep Erol'un takılarını çok yaratıcı buluyorum, tasarımları tarzıma çok uyuyor. M by Meltem Tahrancı'nın da takılarını son derece enerjik buluyorum. Ayrıca Hande Kunaçav'ın kösteklerini çok beğeniyorum. Bu arada bileğimdeki uğur ve enerji boncukları, ip gibi olan bilekliklerimi hiç çıkarmıyorum.

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.