SEKSİ DOĞAL VE EĞLENCELİ

Muhteşem fiziği ile Bar Refaeli

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Şubat 2014
SEKSİ DOĞAL VE EĞLENCELİ
<#text>Doğal ve eğlenceli, İsrailli top model, muhteşem fiziği ve esprili karakteriyle herkesi etkiliyor.


<#text> Bar, platoya bir gram makyajsız, sarı saçları tepede topuz halinde toplanmış ve ipek bir tulumla geldi. Çok seksi ve bir o kadar ışıltılı; tıpkı bir yıl önce ELLE Türkiye Ağustos sayısının kapak yıldızı olarak röportaj verdiği gibi. 1985, Hod HaSharon doğumlu İsrailli top model, parlak bir yıldız gibi ekibi selamlıyor ve doğranmış meyve, kruvasan, meyve suyu, çay, kahve ve yoğurdun olduğu kahvaltı masasına yöneliyor. “Ama bunlar nedir ki?” derken hayal kırıklığıyla bize dönüp bakıyor. “Nerede?” Sessizlik. Omlet, domuzlu sandviç, domates, galeta, kahve ve bir bardak su... Sonra denklanşör bütün hızıyla çalışmaya başlıyor.~Bar, artık klasikleşmiş, yeni şehir fenomenlerinden: Yeyip de kilo almayanlardan. Bu fizikte kalmayı nasıl başarıyor? “Spor yapmaya bayılıyorum. Son günlerde vücudu forma sokan, sıkılaştıran pilates, TRX gibi sporlara taktım. Spor yapmaya başladığım günden itibaren ruh halim değişti: Kendimi daha sağlıklı ve güçlü hissediyorum; ve çok daha enerjik” diyor.


<#text> Barselona aşkı devam ediyor: “Yemek, güneş, plajlar, insanlar... Kendimi evimde gibi hissettim. İnanıyorum ki eğer İsrail'den başka bir şehir seçmem gerekse yaşamak için, Barselona olurdu.” Ve futbol aşkı da sürüyor. “Maç seyretmeye bayılıyorum. Arkadaşlarımla bara gidip bira içerken maç seyretme alışkanlığım devam ediyor. Hatta bazen destek için stada bile gidiyoruz. Aslında ben genel olarak spordan çok hoşlanıyorum: Tenis ve Formula 1 yarışlarına da ilgi duyuyorum.”~“Ben hem özel, hem de iş hayatıma espri katmayı seviyorum. Bu sebeple hala bu reklam filminin çok esprili ve sempatik olduğunu iddia ediyorum. Filmin senaryosu bana ilk geldiğinde, okuyup gülümsemiştim. Film çekildikten sonra seyrettiğimde de beni gülümsetti. Sadece beni rahatlatan ve eğlendiren şeyleri yapmayı seviyorum. İnsanlar her zaman eleştirecek bir şeyler bulacaktır. Aynı anda herkesi mutlu edemezsiniz. Bunu denemiyorum bile.”~Reklam filmindeki toy delikanlının onun tipi olduğuna inanmak zor. Bar'ın kalbini çalacak bir erkek nasıl olmalı? “Esprili, komik! Gülmeyi ve hayatı sakin yaşamayı çok seviyorum. Benim için hayattaki en güzel şeylerden biri, beni güldürebilen biriyle olmak. Sonra tabii ki 'kimya'. Çünkü aşkla ilgili bir kural yok” diyor. Refaeli, Tel Aviv'de gay, lezbiyen, biseksüel ve homoseksüeller arasında önemli bir ikona dönüştü. Birkaç ay önce twitter'da onları destekleyen bir fotoğraf da tweet'lemişti: Bir pisuara işemeye çalışırken arkasına dönüp göz kırpıyordu. Sonuç: Muhteşem bir etki. Bar, “Özgürlüğe inanmalıyız ve yaşama izin vermeliyiz” diyor.~Bar, ülkesinde de yıldız. Orada doğup büyümüş (hem de dokuz yaşına kadar bir at çiftliğinde) ve kamerayla flörtü başlamış: “Çocukluğumdan beri kameralardan çok hoşlandım, karşımda bir kamera görmek beni mutlu ediyordu.” Enstitüden iyi notlarla mezun oldu. Birliktelerken, aktör Leonardo DiCaprio'yu bile ülkesine taşınmaya ikna etmişti; hatta birlikte Cumhurbaşkanı Shimon Peres'i ziyaret ettiler. Bir uçuştan diğer bir uçuşa koşuyor. “İşim gereği hep başka ülkelerdeyim ama kalbim her zaman İsrail'de. Ailem Tel Aviv'in dışında yaşıyor ve sık sık onları görmeye gidiyorum. Çekimler bitip de makyajımı çıkardığımda doğal halime dönüyorum; gerçek ‘ben'e. Basit hayattan hoşlanıyorum, küçük şeylerden” diyor Refaeli.~Modelliğin o kadar stresli bir iş olmadığını söylüyor: “İş stresi bence bakış açınızla ilgili. Ben hiçbir şeyi fazla ciddiye almamaya çalışıyor ve tamamıyla filozofik yaklaşmaya çalışıyorum. Bu sebeple mesleğimi iyi idare ettiğime inanıyorum; hatta paparazzileri bile. Tabii her zaman kolay değil; ama sürekli kendime ün ve başarının ayrılmaz ikili olduğunu hatırlatıyorum. Ve başarılarımla gurur duyuyorum."


<#text> Bu kendine güvenin sırrı nedir? Bar, çok net: “Ailem bana kendime inanmayı öğretti: Mutluluğu bulabilmem için, kalbimi ve hayallerimi takip edebilmem için. Beni olduğum gibi bıraktılar, kendimi tanıyabilmem için. Hayatı yaşamak ve tecrübe etmek için özgür olduğunda, ailen seni onların beklentilerini karşılamaya zorlamadığında, kendini bulman daha kolay oluyor. Şu andaki Bar'la çok mutluyum ve rahatım.”~Oscar Wilde'nin ünlü “Kendiniz olun, herkes istediğini zaten alır” (Be yourself, everyone else is already taken) sözü, her gün Instagram hesabından 650 bin takipçisini selamlıyor. Orada günlük hayatından anları paylaşıyor: Spor yaparken, arkadaşlarıyla birlikteyken ya da profesyonel çekimlerinden bir anı. Hepsi görsel bir paylaşım. “İnanıyorum ki pişmanlık gereksiz. Her şey bir sebeple oluyor hayatımızda. Ve yaşadıklarımızdan maksimum oranda keyif almalıyız.”


<#text>


<#text> Inmaculada JIMÉNEZ, Styling: Cecilia MÚZQUIZ, Fotoğraflar: Juan ALDABALDETRECU

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.