SELENA GOMEZ MENTAL SAĞLIK ŞİRKETİ KURUYOR

Gomez, annesi ve en yakın arkadaşı ile ortak oldu!

Ünlüler arasındaki makyaj markası kurma trendini başarıyla tamamladıktan sonra Selena Gomez’in yeni girişimi mental sağlık yönünde. Annesi ve en yakın arkadaşı ile bir mental sağlık şirketi kuran Gomez, heyecanlı haberi Entrepreneur Magazine dergisinin Aralık ayı röportajında duyurdu. WonderMind adlı şirketi için bir medya platformu hazırlayan Gomez, mental sağlık sorunlarının konuşulduğu bir podcast yayınında da yer alacak. 

Yapımcı annesi Mandy Teefey ve arkadaşı Daniella Pierson ile birlikte konuşan Gomez, bu şirketi kurmasının arkasındaki nedeleri anlattı. “Kariyerimde her zaman yapmaya çalıştığım şeylerden biri, sesimi önemli konular için ödünç vermek,” diyen Gomez, “Ve bunun için anneme teşekkür ederim çünkü bana her şeyi o öğretti” diye ekledi. Platformun kreatif içeriğinden sorumlu olacak olan Teefey ise kızına destek olduğunu ve mental sağlık sorunları olanlara destek olmanının önemini vurguladı. “Biz kutunun dışında bir şey yaratarak, insanların gerçekten faydalanabileceği bir platform kurmak istedik” diyen Teefey, kızı ile aynı amaca sahip olduğunu ekledi. 

Gomez’in şirketinin CEO partneri olan Pierson ise, “Böylesine kar amacı olan bir şirket kurduğumuz için heyecanlıyız. Çünkü toplumun dikkatini çekmenin en iyi yolu para kazanmak. Gerçekten bir çok sosyal hareket böyle oluyor” dedi. 

Yedi yaşından beri medyanın gözü önünde olan Gomez, ‘Barney & Friends’ çocuk şovunun arından 14 yaşında ise Disney’in ‘Wizards of Waverly Place’ serisinde yer almıştı. Son zamanlarda sosyal medyada uzak durma kararı hakkında konuşan Gomez, mental sağlık sorunlarından ve mücadelesinden konuşmaktan çekinmeyen yıldızlar arasında. “Artık insanların en nefret dolu şeyler söyledikleri bu minik telefonda olmamanın verdiği his özgürlük gibiydi” diyen Gomez, “Neden günlerimi böyle doldurayayım ki? Aynı zamanda dünyadaki tüm insanların gerçek dışı hayatlar içerisinde olduklarını gördüm. Herkes her zaman mükemmel, güzel ve süper mutlu görünüyor. Ama sosyal medyayı kapatıp etrafıma baktığım zaman, gerçek insan iletişiminin çok daha farklı bir his olduğunu hatırladım” diyen ekledi. 

Instagram’da yaklaşık 300 milyon takipçisi olan Gomez, tıpkı herkes gibi sosyal medyanın dezavantajlarından etkilendiğini itiraf etti. Instagram sayfasının bazen kendisini çok kötü hissettirdiğini söyleyen Gomez, müzik kariyerinin başlarında da anksiyete krizleri ve panik ataklar yaşadığını anlattı. 2016’da ‘Revival’ albümünün turnesinde panik atakları sebebiyle birçok konserini iptal etmek zorunda kalan Gomez, bir mental sağlık tedavisi görmüştü. 

Etİketler