SELENA GOMEZ INSTAGRAM'I SİLDİ

Ve Instagram’ın CEO’su bu durumdan hiç mutlu değil!

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, Selena Gomez’in uygulamayı telefondan silmesinin kendisini depresif hissettirdiğini söyledi. Bir zamanlar Instagram’da en çok takipçisi olan ünlü olan Selena Gomez, geçtiğimiz zamanlarda ünvanını Cristiano Ronaldo ve Ariana Grande’ye devrederek şimdilerde üçüncü sırada yer alıyor. Daha önce sosyal medya ile olan inişli çıkışlı ilişkisini dile getiren Gomez, Instagram’ın akıl sağlığına zararlı olduğunu belirtmişti. 


Yakın bir zaman önce Instagram’ı kişisel olarak kullanmayı bıraktığını söyleyen ünlü şarkıcı, uygulamanın özgüvenini zedelediğini söylemişti. “Instagram’ı çok fazla kullanıyordum ama gençler için çok sağlıksız olduğunu düşünüyorum, kendim için de. Zamanı yorumları okumaya harcamak çok üzücü. Bunları okuyup görmek kendim ve bedenim hakkında kötü hissettiriyordu,” diyen Gomez, Kelly Ripa ve Ryan Seacrest’in şovunda konuşmuştu.

Gomez, asistanının telefonundan Instagram’ı sildiğini söyledi ve artık sadece hayranları ile çok özel bir şey paylaşmak istediği zaman sosyal medyayı kullanacak. Daha önce de dönem dönem sosyal medyaya ara veren Gomez, Cannes Film Festivalinde gazetecilere “Sosyal medya berbat, özellikle benim neslim için,” demişti. 

Son haberlerin üzerine Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, ünlü şarkıcının uygulamayı silmesinin hayal kırıklığı olduğunu söylemişti. Gomez ile özel bir işbirliği yapmaya açık olduğunu söyleyen Mosseri, “Eğer platform ile ilgili spesifik bir şeyi beğenmiyorsa bunu konuşmak isterim. Biz eleştiriye açığız, bunu tartışmayı isterim,” diyerek BBC Radio 1 Newsbeat programına açıklama yaptı.