SELENA GOMEZ VE LADY GAGA ‘BLACK LIVES MATTER’ HAREKETİNE KATILDI

Gomez ve Gaga, Instagram hesaplarını önemli liderlerin sesini duyurmak için kullanıyor…

Selena Gomez ve Lady Gaga ‘Black Lives Matter’ hareketini desteklemeye devam ediyor. Instagram sayfalarına Afrikalı Amerikalı liderleri ve anti-ırkçı organizasyonları davet eden Gaga ve Gomez, milyonlarca takipçisine ulaşılmasına yardımcı oluyorlar. Geçtiğimiz günlerde Instagram hesaplarından açıklama yapan Gaga ve Gomez, ‘Black Lives Matter’ hareketine desteklerini bildirdiler. “Hepimizin daha iyi bir şeyler yapması için bir sorumluluğumuz var ve açık fikirle ve kalple dinleyerek başlayabiliriz” diyen Gomez, takipçilerini de harekete çağırdı. 


178 milyon takipçisi olan Selena Gomez’in yanı sıra Gaga da 42.1 milyon takipçisi ile bu harekete destek olmak için yapabileceklerini paylaştı. “Doğru şeyleri söylemek ve tarihteki bu önemli anda sözlerin doğru yere ulaşması konusunda biraz sıkıntı yaşadım. Sosyal medyayı en doğru şekilde kullanmak üzerine düşündükten sonra, daha fazla Afrikalı Amerikalı liderin sesini duymamız gerektiğine karar verdim. Önümüzdeki günlerde ilham kaynağı olan liderleri öne çıkararak onlara benim Instagram hesabım üzerinden direkt konuşma fırsatı vereceğim” diyen Gomez, George Floyd’un polis şiddeti ile öldürülmesinin ardından Amerika’da başlayan protestolara sosyal medyası üzerinden desteğe başladı. 


Aynı harekete sosyal medya üzerinden katılan Lady Gaga ise, “Yarından başlamak üzere, Instagram hesabımı, önemli sesleri duyurmak için yakın bir süre önce bağış yaptığım vakıflara vereceğim. Sosyal medya platformlarım üzerinden hikayeler, içerikler ve siyahi toplumun önemli üyelerinin ve gruplarının seslerini duyurmaya söz veriyorum" dedi.