SELENA GOMEZ'İN EN İÇTEN KONUŞMASI!

Ünlü şarkıcı, Boston ziyaretinde mental tedavi sürecini anlattı...

Geçen sene bu zamanlarda Selena Gomez sosyal medyaya ara verdiğini açıklamıştı. Ekim’de hastaneye yatan ünlü şarkıcı hem düşük beyaz kan hücreleri sayımı hem de ruh sağlığı için tedavi görmeye başlamıştı. 

Geçtiğimiz hafta Boston’daki McLean Hastanesinde konuşan Gomez, ilk defa tedavi görme kararı hakkında açıklamalar yaptı. “Gerçekleri söylediğimiz zaman daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bu nedenle işte benim gerçeğim. Geçen sene hem duygusal hem de ruhsal olarak acı çekiyordum ve kendimi toparlayamıyordum. Gülümseyemiyordum hatta normal davranamıyordum. Tüm acımın ve anksiyetemin birden üzerime ağırlık yaptığını hissettim ve bu hayatımın en korkutucu anlarından biriydi. Destek aldım ve doktorlar bana net teşhisler yapabildiler. Bu bilgiyi öğrendiğimde hem ürktüm hem de rahatladım çünkü peçe kalkmıştı ve bunca senedir niye bu kadar çok depresyon ve anksiyete çektiğimi sonunda anlayabildim. Hiç bir zaman tam cevabı, farkındalığı veya bu durum hakkında bilgiye ulaşamıyordum bu nedenle gerçekçi yaklaşmaya başladım tıpkı annemin bana. küçükken. öğrettiği gibi. Yardım istedim ve aslında ihtiyacım olan desteği aradım. Bu konuda bilgi edindim. Bu tip sıkıntıları yaşayan insanlarla konuştum. Bunun hakkında çok fazla şey okudum. Bu konu benim tutkulu olduğum bir şey oldu. En iyi doktorlar, uzmanlar, psikiyatrlar ile tanıştım ve benim kişisel yolculuğumda bana yön gösterecek insanları buldum. Tamamen iyileştiğim anlamına gelmese de çabamın sonucunda çok daha mutlu olduğumu söyleyebilirim. Daha mutluyum, daha sağlıklıyım ve duygularımı ve düşüncelerimi daha önce olmadığı kadar kontrol edebiliyorum,” diyen ünlü şarkıcı yaşadığı sıkıntıları anlattı. 




Boston ziyaretinin ardından Instagram üzerinden “Boston fotoğraf günlüm. Çok sıcak ve misafirperver olduğunuz için teşekkür ederim! Sizinle tanışmak çok güzeldi,” diyerek bir resim paylaşan ünlü şarkıcı, akşam gittiği yemekten bir resim daha paylaştı: “İnanılmaz McLean Hastanesi Yıllık Yemeğinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum ve kendi hikayemi paylaşma fırsatı için minnettarım. Beni davet ettiğiniz ve ruh sağlığım hakkında benimle konuştuğunuz için teşekkür ederim Dr. Rauch. Ve McLean ekibinin hepsine teşekkür ederim. Bu muhteşem insanlarla beni iletişime geçirdiği için David O Russell’a minnettarım. Bu tip durumlarda, Tanrı’ya bana verdiği platform dolayısıyla şükrediyorum.”