SERENA WILLIAMS’IN WIMBLEDON 2019 KOLEKSİYONUNUN ÖZEL BİR ANLAMI VAR

Nike ve Swarovski, ünlü tenis oyuncusunun elbisesi için bir araya geldi…

Ünlü tenis oyuncusu Serena Williams, maçlarında statement yapmaktan çekinmiyor. Wimbledon 2019 turnuvasında da aynı özeni gösterecek olan Williams, Nike ile olan partnerliğini sürdürüyor. Swarovski ve Nike’ı bir araya getiren Wimbledon 2019 turnuvasında, Williams’ın kıyafetinin üzerinde kristal taşlar ile tasarlanmış bir Nike logosu olacak. 34 Swarovski taşı içerecek olan Nike logosu, Williams’ın 2016 Wimbledon’daki ‘London Slam’ maçını kazandığı yaşa gönderme yapıyor. NikeCourt’un uluslararası tasarım direktörü Abby Swancutt, “Serena’nın anneannesinin giyebileceğini hissettiği bir şey tasarlamak istedim ama tabii ki modern kesimleri ile Serena’ya uygun bir kreasyon yarattık” dedi. 

Wimbledon’un tamamen beyaz giyme kuralına uygun olarak beyaz trikodan tasarlanan elbise, bu özel Swarovski ve Nike işbirliği logosu ile süslenecek. Daha önce de giydikleri ile gündem olan Serena Williams, 2019 French Open maçında, Off-White’ın Kreatif Direktörü Virgil Abloh ile iş birliği yaparak üzerinde Fransızca ‘Kraliçe,’ ‘Şampiyon’ ve ‘Anne’  yazan bir kıyafet giymişti. “Tütü giyerek kendimi çok feminen hissetmiştim, muhtemelen bu kıyafet hakkında en sevdiğim şey buydu. Her zaman dediğim şeyleri betimliyordu: aynı anda güçlü ve güzel olabilirsiniz,” diyen Williams, Abloh’un tasarımını beğenerek giydiğini belirtmişti.


İlk bebeği Alexis Olympia’yı doğurduktan sonra doktorlar, Williams’ın karnında bir hematom (bir damarın dışında pıhtılaşmış kan şişmesi) geliştiğini bulmuşlardı. Yeni anne olan Williams, Nike tarafından özel olarak tasarlanan vücuda yapışan bir tasarım giymişti. Kan pıhtılaşmasını engellemesi için tasarlanan bu kıyafet, Fransız Tenis Federasyonu Başkanı Bernard Giudicelli tarafından yasaklanmıştı. Ünlü tenis oyuncusu bu kıyafeti daha sonraki turnuvalarda giymekten alıkoyulsa da, Wimbledon 2019 kıyafetlerinin daha etkileyici olacağına eminiz!