SINIRLARI ZORLAYAN BİR İDOL

Ünlü oyuncu Kate Winslet güzelliği kadının kendisini sevmesi olarak tanımlıyor…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Mart 2014
SINIRLARI ZORLAYAN BİR İDOL
Kate Winslet, zamanının kadını; kararlarında ve yargılarında her zaman bağımsız, hoşgörü ve hayranlığın sınırlarını zorlayan bir idol. Ona göre hayatı güzel yapan, çocukları. Winslet, onların kendisine her gün yeni bir şey öğrettiğini söylüyor. Ve onların içlerindeki yaşam sevinci, her gün onu değiştirmeye yetiyor.


Lancôme'un L'Absolu Désir çekimlerinde biz de fırsat bulup Kate Winslet'le güzellik üzerine bir sohbet gerçekleştirmiştik.

ELLE: Neredeyse yedi yıldır Lancôme'un marka elçiliğini yapıyorsunuz. Bu ilişki hala size heyecan veriyor mu?


KATE WINSLET: Gerçekten yedi yıl oldu mu? Aman Tanrım... Bu ilişkinin bu kadar uzun süreceğini hiç düşünmemiştim. Bu demek oluyor ki, Lancôme yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri gerçekten işe yarıyor! Böylesine dahiyane bir ekibin üyesi olmaktan heyecan duyuyorum.~ ELLE: Sizin güzellik tanımınız nedir?


K.W.: Güzellik tanımım, bir kadının kendisini olduğu haliyle bütün olarak sevmesidir. Diğer bir ifadeyle fazla makyaj yapmadan en doğal anlarında da, en cazibeli anlarında da kendi güzelliğiyle rahat olabilmesidir.

ELLE: L'Absolu Rouge'un yüzü olmak nasıl bir duygu?


K.W.: L'Absolue Rouge, insana suçluluk hissettiren bir zevk veriyor. Ben kırmızı rujdaki kalıcılığa aşığım. Bu durum bana, 80'lerdeki küçük bir kızın kıyafetlerini giyip annesinin bitmek üzere olan rujunu sürdüğü anları hatırlatıyor. Her genç kız, yoğun renkli dudakları tecrübe etmek ister. O zamanlar bile renk seçimlerim çok klasikti. Nemlendirici ve yumuşak, harika bir ruj.

ELLE: Güzellik rutinleriniz neler?


K.W.: Sabah rutinim yatağımdan olabildiğince erken kalkıp en hızlı şekilde herkesi okula göndermek. Genellikle olabildiğince hızlı şekilde, cildimi çok yumuşak ve temiz hissettiren Lancôme Mousse Éclat'yla yüzümü yıkamak rutinlerimin başında geliyor. Ardından birkaç pompa Visionnaire uyguluyorum, hemen ardından SPF 15 içeren Rénergie Multi-Lift gündüz kremi kullanıyorum. Gece yine Lancôme Mousse Éclat'yla yüzümü yıkıyorum. Ardından Rénergie Multi-Lift Redefining Beauty Lotion'ı ve sonra da Rénergie Yeux Multi-Lift'i kullanıyorum. Bazen de az bir miktar Absolue L'Extrait kullanıyorum. Her sürüşümde benzersiz bir deneyim yaşadığımı hissettiriyor.~ ELLE: Özel organizasyonlara nasıl hazırlanıyorsunuz?


K.W.: Her kadın sevgilinin kollarında olsun, çocuklarıyla oynarken olsun, özel günlerde olsun; her zaman güzel görünmek ister. Yıllar içinde, hala zor olsa da, kırmızı halı organizasyonlarında nasıl rahat olabileceğimi ve zevk alabileceğimi öğrendim. Ve kendimi bu tarz organizasyonlara özellikle hazırladığım günler geride kaldı. Çok içki içmediğim halde, öncelikle alkolden birkaç hafta uzak duruyordum. Bu durumun aynısı tuz için de geçerli. Çünkü gözler şişkin görünebilir. Cilt terapistleri olarak ABD'de Tracie Martin'i, İngiltere'de Glenda Barton'ı ziyaret ediyorum. Ve tören günlerinde çok iyi kahvaltı yapıyorum.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.