SPICE GİRLS, WANNABE'NİN 25. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMAK İÇİN YENİ BİR ŞARKI YAYINLIYOR

14 yıl sonra!

Spice Girls'ten en son yeni müziği duyduğumuzdan bu yana 14 yıl geçti. Ancak bu çok uzun özlemin sona erdiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Spice Girls, 1996 çıkışlı single'ları “Wannabe”nin 25. yıl dönümünü hayranlarından "Spice-y" hikâyelerini paylaşmalarını isteyerek kutlamaya hazırlanıyor. Grup, Instagram’da kendilerini uluslararası ikon haline getiren çıkış şarkısını kutlayacakları duyuruyu “Spice Girls'ün 25 yılı oldu” yazısıyla paylaştı.


“Hepimizin içinde bir “Spice Girl” olduğuna inanıyoruz ve anılara bir yolculukta bize katılmanı istiyoruz! Kalbinizle şarkıyı söylerken, en iyi dans hareketlerini göster ve insan gücünden nasıl ilham aldığınızı, etkilendiğinizi ve heyecanlandığınızı hissettirin”.

İkonik grup, hayranlarından hikâyelerini #IAmASpiceGirl hashtag'i ile (veya [email protected]’a göndererek) paylaşmalarını istiyor. Hayranların hikâyeleri, grubun web sitesinde ve sosyal medyada paylaşılacak.

25. yılını kutlayan, Londra'daki St Pancras Grand Hotel'de kükreyen ve Londra'daki klasik çift katlı bir otobüse binen Wannabe'nin videosu, pop müzik efsanesinin bir parçası. Gürültülü ve çirkin giyimli beş Spice Girls, 1990'larda yeni bir feminizm çağına işaret etti.


 "Wannabe" ilk olarak 8 Temmuz 1996'da piyasaya sürüldü ve tüm zamanların en çok satan yedinci  ve bir kız grubu tarafından en uzun süre 1 numara olmaya devam eden single oldu.

Efsanevi single'ın 25. yıl dönümünü kutlamak için Spice Girls, daha önce duyulmamış bir parça olan Feed Your Love ile bir yıldönümü EP yayınlayacakların�� duyurdu. Dört parçalı EP ayrıca orijinal Wannabe demosunu, parçanın popüler radyo düzenlemesini ve DJ Junior Vasquez'in bir remiksini de içeriyor. 9 Temmuz'dan itibaren yayınlanacak ve 23 Temmuz'dan itibaren fiziksel olarak satın alınabilecek.

"Feed Your Love" grubun 2007'den bu yana ilk single'ı olacak ve bunu duymak için sabırsızlanıyoruz!