SUSSEX ÇİFTİ VAKIFLARININ İNTERNET SİTESİNİ AÇTI

Meghan Markle ve Prens Harry, Archewell vakfının ilk adımlarını atıyorlar...

Meghan Markle ve Prens Harry’nin yeni Archewell vakfı için ilk adımlar atıldı. Birkaç ay önce vakıflarının misyonunu açıklarken ismini duyuran Sussex çifti, geçtiğimiz günlerde resmi olarak internet sitesini yayınladılar. Minimalist bir internet sitesi tasarımı tercih eden Sussex Dükü ve Düşesi, Archewell isminin de anlamını ana sayfada açıladılar.

“Arche (/rki/; Antik Yunanca:) : (özne) Yunan kelime anlamı ‘aksiyon kaynağı,’” yazan açıklamanın ikinci kısmında ise “Well (/wel/): (özne) bol bir kaynak veya tedarik; derin kazmak için gittiğimiz bir yer,” yazıyor. Archewell’in tanımın ardından vakfın gelişmeleri ve aktiviteleri konusunda bildirim almak için e-postalarına kayıt olabiliyorsunuz. 

Archewell İnternet Sitesi

Normalde geçtiğimiz ilkbahar aylarında başlatılması beklenen Archewell, pandemi sürecindeki bir çok proje gibi ertelenmişti. Odaklarını COVID-19 yardımlarına ve destek projelerine çeviren Sussex çifti, bu günlerde vakıf çalışmalarına geri döndüler. 

“SussexRoyal’den önce, ‘Arche’ ismini düşünmüştük. Bu Yunanca kelime ‘aksiyon kaynağı’ anlamına geliyor. Biz ileride kurmayı düşündüğümüz vakıf için bu konsept ile güçlü bir bağ hissediyoruz. Bu isim daha sonra oğlumuzun isminin ilham kaynağı oldu,” diyen Sussex çifti, vakıf fikrini duyururken bir basın açıklaması yayınlamışlardı. “Anlamı olan bir şey yapmak, önemli olan çalışmalar sürdürmek. Archewell güç ve aksiyonu buluşturan antik bir kelime ve aynı zamanda her birimizin üzerine odaklanması gereken derin kaynakları çağrıştırıyor,” diyen Sussex çifti projenin aktif olmasına kadar fazla detay açıklamamışlardı.