Taylor Swift’ten Kadınları Gururlandıran Yeni Başarı

Swift, aylık 100 milyon Spotify dinleyici sayısına ulaşan ilk kadın sanatçı oldu.

Buse Saray BUSE SARAY 30 Ağustos 2023
Taylor Swift’ten Kadınları Gururlandıran Yeni Başarı

Taylor Swift, tarihte 100 milyon aylık dinleyiciye ulaşan ilk kadın sanatçı olarak, tarihe adını yazdırdı. Müzik akış platformu bu haberi, Spotify'ın sosyal sayfaları aracılığıyla duyurdu ve şöyle yazdı: "Kraliçe tavırları. 29 Ağustos'ta Taylor Swift, Spotify tarihinde 100 milyon aylık dinleyiciye ulaşan ilk kadın sanatçı oldu."The Weeknd, uygulamadaki en fazla aylık dinleyiciye sahip olan sanatçı unvanını 110 milyonun üzerinde bir sayıyla elinde tutuyor. Spotify rekorunu Şubat ayında 100 milyonu aşarak kırdı. Bad Bunny, 80 milyonla 3. sırada yer alıyor, onu 77 milyonla Ed Sheeran takip ediyor.


Haber, Swift'in bu Temmuz ayında yeniden kaydedilen üçüncü albümü "Speak Now (Taylor's Version)"ı yayınlamasının ardından geldi. Albüm, 716.000 albüm eşdeğeri birimle Billboard 200 listesinde 1 numaradan giriş yaptı. "Speak Now (Taylor's Version)" da Swift'e, dört albümüyle Billboard'un albüm listesinde ilk 10'a aynı anda giren ilk kadın unvanını kazandırdı ve böylece tarih boyunca bunu başaran üçüncü sanatçı oldu.

ABD Eras turunun L.A. SoFi Stadyumu'ndaki son ayağında Swift, "1989 (Taylor's Version)" projesinin bu sonbaharda başlayacağını duyurdu. Sanatçının arkasında bir dizi ipucu bırakması ve yeniden kaydedilen albümün 27 Ekim çıkış tarihini doğrulaması nedeniyle bu duyuru hayranlar için pek de sürpriz olmadı.

Swift, hayranlarına "İşte şimdi, Eras Turu'nun ABD ayağının yılın sekizinci ayındaki son gecesi ve dokuzuncu günündeyiz" dedi. "Dikkat edin, gösteride bazı yeni kıyafetler var" dedi, bıraktığı bir sürü ince ipucunu ima ederek.

“Gerçekten, gerçekten, gerçekten, gülünç ve utanç verici derecede uzun zamandır planladığım bir şey var. Ve sanırım bunu size anlatmak yerine, size göstermekten heyecan duyduğum bir şeyi göstereceğim" dedi Swift, yeni albümü 1989'un kapağı arkadaki büyük ekranda belirirken...

Swift'in Eras Turu, 2024 sonbaharına kadar uluslararası programına devam edecek. Megastar kısa süre önce 15 Kuzey Amerika tarihinin daha eklendiğini duyurdu.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.