‘THE CROWN’ DİZİSİNİN 5. SEZON KADROSU BELLİ OLDU!

Yeni dönem, yeni ekip!

Netflix’in ‘The Crown’ dizisinin 4. sezonu henüz yayınlanmadı, üstelik yayın tarihi bile bilinmiyor. Ancak bu 5. sezon çalışmalarına ve gelişmelerine engel değil! Yeni sezondan ne bekleyeceğimizi kesin bir şekilde bilmesek de Netflix, 5. Sezonda yer alacak isimleri yavaş yavaş açıklamaya başladı bile. İngiliz Kraliyet Ailesi'nin hangi döneminde geçeceği daha belirtilmeyen 5. Sezonda, Hollywood Reporter’ın haberine göre Netflix’in İçerik Yöneticisi Ted Sarandos, “The Crown, Kraliçe Elizabeth’i 29 yaşından günümüze kadar getirecek.” dedi. 

1977 ve 1990 yılları arasında geçmesi beklenilen 4. Sezonun ardından 1990’lı yıllardan günümüze kadar gelinmesi bekleniyor. Tıpkı önceki sezonlar gibi farklı dönemler için yeni oyuncular seçen ‘The Crown’ dizisinin yeni sezonlarında da farklı yıldızları izleyeceğiz. 

İlk iki sezonda Kraliçe II. Elizabeth’in gençliğini Claire Foy canlandırırken 3. Sezonda Olivia Colman’ı Kraliçe II. Elizabeth olarak izlemiştik. Geçtiğimiz aylarda Netflix’in açıklamasına göre Kraliçe II. Elizabeth’i yeni sezonlarda oynayacak olan Imelda Staunton, “The Crown dizisini en başından beri izlemeyi çok sevdim. Bir oyuncu olarak, hem Claire Foy’un hem de Olivia Colman’ın senarist Peter Morgan’ın karakterlerine farklı bir yorum katmasını izlemek çok özeldi. Böylesine yaratıcı bir ekibe katılacağım ve The Crown dizisinin sonunda yer alacağım için gerçekten onur duyuyorum.” demişti. 

The Crown dizisinin beşinci sezonunda yer alacağı doğrulanan bir isim daha ise Lesley Manville. Birinci ve ikinci sezonda Vanessa Kirby, üçüncü ve dördüncü sezonda ise Helena Bonham Carter tarafından canlandırılan Kraliçe II. Elizabeth’in kız kardeşi Prenses Margaret’ı beşinci sezonda Lesley Manville devralacak. Şovun Twitter sayfası üzerinden, “Prenses Margaret’ı oynayacağım için çok mutluyum. Asa, iki müthiş aktristen bana devrediliyor ve izleyenlerin ümitlerini boşa çıkarmak istemiyorum. Arkadaşım Imelda Staunton ile kız kardeşleri oynayacağım için de çok heyecanlıyım.” diyen Manville, ‘The Crown’ dizisinin ekibine katılacağı için çok mutlu olduğunu söylemişti. 

Etİketler