EMMA CORRIN PRENSES DIANA OLMAYI ANLATTI

The Crown dizisinin dördüncü sezonunda Prenses Diana'yı Emma Corrin canlandırıyor.

Netflix’in ‘The Crown’ dizisinin dördüncü sezonunda İngiliz Kraliyet Ailesinin 1979 ve 1990 yılları arasındaki hayatı konu alınıyor. Sezonun sonlarına doğru kızı Prenses Anne’i (Erin Doherty) ziyaret eden Kraliçe II. Elizabeth (Olivia Colman), oğlu Prens Charles (Josh O’Connor) ve Prenses Diana’nın (Emma Corrin) evliliğinin neden yürümediğini anlamaya çalışıyor. “Bir zamanlar yakışıklı bir prense sırılsıklam aşık olan çok güzel genç bir kız vardı” diyen Prenses Anne, “Ne yazık ki prens başkasına aşıktı ve kız da başkasına aşıktı ve sonsuza dek mutsuz yaşadılar” diye ekliyor. 

Emma Corrin, Prenses Diana olarak 'The Crown' serisinde (Netflix)

Prenses Diana, Prens Charles ve Camilla Parker-Bowles arasındaki aşk üçgenine değinen Prenses Anne, aslında Camilla’nın o zamanki eşi Andrew Parker-Bowles’a da durumun içine katıyor. Aşk üçgeninden çok bir aşk karesi olan bu karmaşık Kraliyet ilişkileri 15 Kasım’da Netlflix’te yayınlanacak yeni ‘The Crown’ sezonunda çok daha deri işlenecek. Komplike gerçeklikleri konu alan yeni sezonda Charles ve Diana’nın arasındaki yaş farkı ve Charles’ın Diana’nın gördüğü ilgiye duyduğu kıskançlık da anlatılacak. Her iki tarafın yaşadığı evlilik dışı ilişkilere spot ışıklarını tutacak olan yeni sezonda 1992’de ayrılmaları ve 1996’da boşanmaları da anlatılacak. 

‘The Crown’ serisinin dördüncü sezonundan itibaren Prenses Diana’nın gençliğini canlandıracak olan Emma Corrin, geçtiğimiz aylarda yaptığı duyuru ile dizinin hayranlarını heyecanlandırmıştı. Paparazzi kültürünü yaratan ve ünlülere olan ilgiyi doğuran Prenses Diana, vefatından yıllar geçse de herkesin unutamadığı bir ikon olmaya devam ediyor. Prenses Diana’nın farklı yönlerini anlatacak olan ‘The Crown’ yeni sezonunda Diana’nın hem yardımseverliğini hem de kişisel hayatında yaşadığı sorunları göreceğiz. Elle Canada’ya Prenses Diana’yı canlandırmayı anlatan Emma Corrin’in değindiği konuları aşağıda görebilirsiniz…

Emma Corrin, Prenses Diana olarak 'The Crown' serisinde (Netflix)

DIANA’NIN PRENSESLİK YOLCULUĞU

Dördüncü sezonda anaokulu öğretmeni olarak çalışan ve Londa’da kız arkadaşları ile bir ev paylaşan Leydi Diana Spencer ile tanışıyoruz. 24 yaşındaki Corrin tarafından canlandırılan Prenses Diana’nın yeni sezonda ‘Prenses’ ünvanından önceki hayatını göreceğiz. “Bu karakterin yapım aşamasında çok fazla şey vardı: Peruk ve makyaj, daha sonra ise hareketleri, sesi ve tüm bu araştırmalar. Adeta bir insanı parça parça bir araya getiriyorsunuz” diyen Emma Corrin’in ardından Prenses Diana’yı beşinci ve altıncı sezonlarda Elizabeth Debicki canlandıracak. 

Emma Corrin, Prenses Diana olarak 'The Crown' serisinde (Netflix)

Benzerliklerin yanı sıra, ‘İnsanların Prensesi’ olarak adlandırılan Diana’ya karşı farklı bir görüşü olan Corrin, “Gerçek Diana’yı görmek isteyenler için milyonlarca belgesel var. Ama şovun amacı bu değil,” dedi. Dördüncü sezonda Diana’nın Charles ile evliliği ve daha sonra yaşadığı sorunlar anlatılırken, aynı zamanda Prenses Diana’nın efsanevi gelinliğinin replikasını da göreceğiz. Gelinliğin ağırlığından bahseden Corrin, “Yapımı 600 saatin üzerinde sürdü. Çok güzeldi. Bunu sette giymek ve oynamak sürrealdi” dedi. 

PRENSES DIANA VE MENTAL SAĞLIK

Prenses Diana’nın oğulları Prens Harry ve Prens William, mental sağlık konularına çok önem veriyorlar, bunun bir sebebi de annelerinin yaşadıkları olabilir. ‘The Crown’ serisinde de Prenses Diana’nın mental sağlık sorunlarına ışık tutulacak. 20 yaşında Kraliyet Ailesine girme sürecinde sıkıntılar yaşayan Prenses Diana’nın en büyük sorunlarından biri bulimiya yeme bozukluğuydu. Prenses Diana’nın sıkıntısını daha doğru anlatabilmek için İngiltere esaslı yeme bozukluğu vakfı BEAT ile çalışan Netflix, aynı zamanda Diana’nın yeme bozukluğu konusundaki dürüst konuşmalarından da yararlandı. 

Emma Corrin, Prenses Diana olarak 'The Crown' serisinde (Netflix)

Rolü için araştırma yapan Corrin, Prenses Diana’nın mental sağlık konusunda ne kadar açık sözlü olduğuna şaşırdığını söylerken, “Şimdi bu çok normal olabilir ama doksanlı yıllar da kim mental sağlık hakkında konuşuyordu ki? Özellikle göz önünde olan insanlar bunu konuşmuyordu. Diana’nın bu konuda dürüst ve açık sözlü olması çok önemli ve etkileyici,” dedi. 

TRAJEDİDEN UZAK BİR PRENSES

Özellikle Charles’a olan aşkı ile Prenses Diana’nın hayatındaki mutluluğunu oynamanın kendisi için önemli olduğunu söyleyen Corrin, “Josh (O’Connor, Prens Charles’ı canlandıran oyuncu) ve benim çok dikkatli olmamız gerekiyordu. Birbirimize sürekli sonu, trajediyi oynamamamız gerektiğini hatırlatıyorduk ve bu gerçekten zordu. Bunu umuyorum ki William ve Harry ile ilişkisinde yansıtabildim. Onların Diana’ya verdiği mutluluğu ve evliliğinin iyi gittiğini düşündüğü zamanları…” dedi. 

Emma Corrin Prenses Diana, Josh O'Connor Prens Charles olarak 'The Crown' serisinde (Netflix)

Yeni sezon çekimlerinde Prenses Diana’nın özel sekreteri ile konuştuklarını söyleyen Corrin, “Özel sekreteri ile konuştuğumda onun bana söylediği şeylerden biri, hayatındaki tüm trajedilere rağmen Diana’nın doğal olarak neşeli bir insan olduğuydu. Umarım izleyiciler asla hazır olmadığı bir duruma atılan ve bu süreçte kendini korumayı öğrenmeye çalışan genç bir kızın yansımasını görebilirler,” dedi.