TINA TURNER BELGESELİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

İlk fragman yayınlandı!

Kısa bir süre önce Rock & Roll Hall of Fame için aday gösterilen efsanevi şarkıcı Tina Turner’ın önümüzdeki ay HBO’ya belgeseli geliyor! Tina Turner’ın hayatına “şaşırtıcı ve samimi bir bakış” getirme sözü veren ‘TINA’ belgeseli 27 Mart’ta HBO Max üzerinden yayınlanacak. İlk fragmanı yayınlanan yeni belgesel hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz. 

BELGESELDE NELER GÖRECEĞİZ?

HBO’ya göre belgesel, Turner’ın şöhrete yükselişini, özel hayatını, kariyer mücadelesini ve 80’lerde bir ikon olma yolculuğunu işleyecek. Turner ile İsviçre’deki evinden röportaj görüntülerini içeren belgeselde aynı zamanda daha önce görülmeyen arşiv klipler yer alacak. Turner’ın 60 seneyi aşan kariyerini inceleyecek olan belgeselde aynı zamanda Angela Bassett, Oprah Winfrey, ‘I, Tina’ yazarı Kurt Loder, Turner’ın hayatı hakkında bir müzikal yazan oyun yazarı Katori Hall ve Turner’ın eşi Erwin Bach görülecek. 


Turner’ın şöhrete tırmanışının yanı sıra hayatında istismar ile mücadele ettiğini de gösterecek olan belgesel, önemli ve hassas konulara değinecek. 1981’de People dergisine eski eşi Ike Turner ile evliyken yaşadığı travma ve şiddeti anlatan Turner, açıkladıkları ile dikkat çekmişti. “Makale, Tina'nın şiddetten kurtulan imajını pekiştirecek ve olağanüstü kariyer dönüşünün hikayesini ateşlemeye yardımcı olacak birçok profilden ilki olmuştu” diyen HBO, People röportajına belgeselde yer verildiğini belirtti. 

Belgesel, Turner'ın hayatını anlatan 'Tina - The Tina Turner Musical’ yapımının açılış gecesinde sahnede selam vermesiyle sona erecek. ‘TINA’ belgeselinin fragmanın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.


KAMERA ARKASINDA KİMLER VAR?

Oscar ödüllü yönetmenler Dan Lindsay ve T.J. Martin’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu ‘TINA’ belgeseli, prodüksiyon şirketi Lightbox tarafından yapılıyor. 2018’deki ‘Whitney’ adlı Whitney Houston belgeselini yapan Simon Chinn ve Jonathan Chinn’in yapımını üstlendiği belgesel ekibinde Emmy ödülü adaylı Diane Becker da yer alıyor. 

Etİketler