ÜNLÜLERİN CORONA VİRÜS BAĞIŞLARI!

Ünlüler koronavirüs pandemisinde yardım eli uzatmaya devam ediyor...

Tavsiye ve destek paylaşımları yapmanın yanı sıra, bazı ünlüler salgın ile mücadele edenlere yardım etmek için kesenin ağzını da açıyorlar.

Justin Timberlake

Timberlake Instagram hikayesinde, memleketi Memphis, Tennessee'deki Mid-South Food Bank'e bağışta bulunacağını açıkladı.

Timberlake," Bu çılgın bir zaman, ama bu işte hepimiz birlikteyiz. Bunu sakın unutmayın. Küçük yardımlarla başlayın ve ihtiyacı olanlara yiyecek alarak yerel topluluklara destek olun" diyerek çağrıda bulundu.

Donatella Versace ve Allegra Versace 

Versace ve kızı bir süredir virüsle mücadelede kaynakları yetersiz olduğu için yardım çağrısında bulunan San Raffele Hastanesi'nin yoğum bakım departmanına yüklü miktarda bir bağış yapma sözü verdi.  

Donatella 13 Mart Cuma günü yaptığı açıklama:


"Böyle zamanlarda, birlik ve destek olmak önemlidir. Her gün yüzlerce hayat kurtarmak için ön saflarda mücadele eden herkese yardım etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu yüzden Allegra ve ben Milano'daki San Raffaele Hastanesi'nin yoğun bakım departmanına 200.000€'luk kişisel bir bağış yapmaya karar verdik. Kalplerimiz bu hastalıktan etkilenen herkesle ve sevdiklerimizi korumak için son haftalarda kahramanca, durmadan çalışan tüm doktorlar ve sağlık personelleriyle. Bu, bir toplum olarak, birlikte durmamız ve birbirimize bakmamız gerektiği bir zaman."

19 Mart Cumartesi itibariyle, İtalya,  rapor edilen 17,660 vaka ile Çin dışındaki en yüksek Covid-19 vakasına sahip ve ülkenin sağlık sistemi çok zor zamanlardan geçiyor.

Chiara Ferragni


İtalyan influencer Chiara Ferragni ve kocası Fedez, İtalya'daki coronavirüs salgını ile başa çıkmak için başlattıkları bir Go Fund me kampanyası aracılığıyla 3.6 milyon euroluk bağış topladı. Çift ayrıca Milano'daki aynı hastanenin yeni hastane yataklarının finanse edilmesine yardımcı olmak için 100.000€'luk kişisel bir bağış yaptı.

Ferragni WWD'ye, ”bu girişimin İtalya'daki ve yurtdışındaki insanlar arasında hepimizi etkileyen mevcut koronavirüs krizinin farkındalığını artıracağını umuyoruz. " dedi.

Vanessa Hudgens

Hudgens, Instagram hesabında paylaştığı bir yazıyla Feeding America adlı organizasyona bağış yaptığını duyurdu.


"Dünyada çılgın bir zaman. Okul kapanışları, iş kesintileri, ücretli hastalık izni eksikliği ve koronavirüsün 60 yaş ve üstü yetişkinler üzerindeki orantısız etkisi ve düşük gelirli aileler, ülke genelinde gıda bankalarına gelen talebin ulaşılamaz bir şekilde artmasına neden oldu. @feedingamerica'yı desteklememde bana yardımcı olun. Panik yapmak yerine birbirimize yardım edelim!"

LADY GAGA


16 Mart Pazartesi günü, Lady Gaga'nın kozmetik şirketi Haus Labs, online alışveriş karının %20'sini Los Angeles ve New York'daki yerel gıda bankalarına bağışlayacağını açıkladı.

RYAN REYNOLDS & BLAKE LİVELY


Çift, Amerika ve Kanada gıda bankalarına 1 milyon dolar bağış yapma sözü verdi. Reynolds, " bedenlerinize ve kalplerinize iyi bakın. Sevinç için yer bırakın. İzole ve konuşmaya ihtiyacı olan birini arayın."