ANGELİNA JOLIE VE BRAD PITT'İN VELAYET DAVASI SONUÇLANDI

Neredeyse 5 yıl süren boşanma ve velayet davası sonunda finalize edildi

Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin yıllar süren boşanma davasında yeni bir gelişme var! Page Six’in haberine göre Kaliforniya’daki velayet davasında Brad Pitt, Angelina Jolie ile ortak velayet kazandı. İki senelik evliliklerinin arından 2016’da boşanan Jolie ve Pitt, 12 senelik birlikteliklerinde altı çocuk sahibi olmuşlardı: 19 yaşındaki Maddox, 17 yaşındaki Pax, 16 yaşındaki Zahara, 14 yaşındaki Shiloh ve 12 yaşındaki ikizler Vivienne ve Knox. 

Geçtiğimiz ay davada Pitt’i aile içi şiddet ile suçlayan Jolie, çocuklarının ve kendisinin mahkemeye kanıt sunabileceğini söylemişti. Bu gelişmeden bir ay sonra ise en büyük çocukları Maddox, babasının aleyhine ifade vermişti. 26 Mayıs’taki dava sonucuna karşı gelen Jolie, hakimin eşit davranmadığını ve çocuklarının sağlığının ve güvenliğinin riskte olduğunu gösteren kanıtları dava sürecinde kullanmadığını söyledi. 

Daha önce hakim John Ouderkirk’ün davadan alınmasını talep eden Jolie, şiddet eğilimi olan birine çocuklarının velayetinin verilmesinin doğru olmadığını savundu. Çocuk şiddetine dair suçlamalardan aklanan Pitt, 2016’da aynı konulu davada da suçsuz bulunmuştu. Jolie’nin aksine hakim Ouderkirk’ün “detaylı ve dikkatlı” kararı sebebiyle kendisini “rahatlamış,” hissettiği söylenen Pitt’in en başından beri ortak velayet istediği de belirtildi. Çocukları ile daha çok vakit geçirebileceği için çok mutlu olduğu söylenen Pitt, yeni dava sonucundan çok mutlu.