VERSACE CORONA VİRÜSÜ İÇİN BAĞIŞ YAPMA SÖZÜ VERDİ

İtalyan markası, corona virüsü ile mücadeleyi destekleyen diğer markaların arasına katılıyor...

Versace, corona virüsün tedavisinin bulunmasına yardımcı olmak için yardım yapacağını duyurdu. Çarşamba günü lüks İtalyan markası, tıbbi malzeme eksikliğini hafifletmek için Çin Kızılhaç Vakfı'na 1 milyon renminbi veya 143.400$'lık bir bağışta bulunma sözü verdi.

Donatella Versace, "Kalbim, corona virüsünden etkilenenler ve onların aileleriyle birlikte. Bu durumdan etkilenenlere sevgimizi ve desteğimizi yolluyoruz. Herkesi, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olan gruplara bağış yaparak yardım etmeye çağırıyorum.”

Versace'nin ana şirketi Capri Holdings Ltd. Çarşamba günü, virüs salgınının ilk çeyreğin gelirlerinin 100 milyon dolar azalmasının beklendiğini açıkladı. Geçtiğimiz iki haftada, Versace dışında diğer lüks moda evleri de yardım çabalarına bağış yaptılar.

LVMH, Moët, Hennessy, Louis Vuitton, Wuhan'daki acil tıbbi malzeme sıkıntısını hafifletmek için Çin Kızılhaç Vakfı'na 2.3 milyon dolar bağışlama sözü verdi. Buna ek olarak, lüks konglomera elde etmek ve vakıf aracılığıyla Fransa ve Avrupa çapında önemli tıbbi malzeme sağlamak için yardımcı olacağını da söyledi.

Kering ayrıca, 13 moda evi ve lüks markaları adına Hubei Kızılhaç Vakfı'na 7.5 milyon renminbi (1.08 milyon dolar) bağış yaptı. Kering'in başkanı ve CEO'su François-Henri Pinault, WWD'ye verdiği demeçte, ”Aklımız korona virüsü salgınından etkilenen kişilerde ve bu nedenle fonları yardımcı olmak için acilen bir yardım olarak bağışlamaya karar verdik " dedi.

Çin e-ticaret ve moda şirketleri, salgın ile mücadele için yardım sunuyorlar. WeChat'in sahibi Tencent,  300 milyon renminbi ($43.25 milyon), Alibaba ise 1 milyar renminbi bağışladı.

Virüs ile savaş için bağış yapan diğer işletmeler arasında güzellik şirketleri L'Oréal, Estée Lauder, Shiseido'nun yanı sıra mücevherat markası Swarovski de yer alıyor.